Персони

01 Липня 2019
Богдан: Російській мові варто надати статус регіональної в Донецькій та Луганській областях
Керівник офісу українського президента Андрій Богдан виступив проти надання російській мові статусу другої державної, втім вважає, що в Донецькій та Луганській областях вона може бути регіональною

Керівник офісу українського президента Андрій Богдан вважає, що російській мові варто надати статус регіональної в Донецькій та Луганській областях.

Про це він сказав в інтерв'ю інтернет-виданню "РБК-Україна", опублікованому у понеділок, 1 липня. "Особисто моя думка: я б дозволив Донецьку і Луганську державну - українську і регіональну - російську за умови, що після цього вони - територія України", - сказав Богдан. Водночас він вважає, що такі питання повинні вирішуватися на референдумах.

На питання про те, що таке рішення можуть захотіти ухвалити й інші області, Богдан відповів, що не можна нав'язувати думку лише частини України і необхідно шукати компроміси. "Давайте ще угробимо п'ятнадцять тисяч наших громадян у війні? Розмовляти нескінченно про хороше можна. Однак в цей час треба поїхати на фронт, подивитися, хто і як розмовляє в окопах і ухвалити рішення (...) Давайте тоді всіх змусимо розмовляти українською? Тоді зупинимося на тому, що Україна - це у нас будуть Тернопільська, Львівська та Івано-Франківська області. Ми повинні шукати компроміси або ми повинні всім нав'язувати думку якоїсь частини України?" - сказав він.

При цьому керівник офісу президента виступив проти надання російській мові статусу державної, оскільки вважає, що це поглибить конфлікт. "Не думаю, що вона (друга державна мова. - Ред.) вирішує це питання. Вона поглиблює конфлікт. В даному випадку я - проти", - наголосив Богдан. 

 

Нові досьє

Шаптала Наталія. ДОСЬЄ

Іллєнко Пилип. ДОСЬЄ

Чумак Віктор. ДОСЬЄ

Шуфрич Нестор. 10 фактів із життя

Дегрик Олена. ДОСЬЄ

Гончарук Олексій. ДОСЬЄ

Шевцов Євген Олександрович. ДОСЬЄ

Завітневич Олександр. ДОСЬЄ

Данилюк Олександр. ДОСЬЄ

Богдан Андрій. ДОСЬЄ

Реклама

Партнери