Групи впливу

11 Жовтня 2018
Синод у Константинополі зняв анафему з Філарета та визнав анексію Київської митрополії Москвою незаконною
Вселенський патріархат скасував анафему щодо Філарета і визнав анексію Київської митрополії Москвою незаконною

Синод Вселенського патріархату задовільнив апеляції патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія щодо зняття з них анафеми.

Про це повідомив у Facebook Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, речник УПЦ КП Єстратій Зоря.

"Гарні новини з Синоду. Відразу з кількох джерел надійшла інформація про два очікуваних рішення Синоду Вселенського Патріархату. 1. Про задоволення апеляції Патріарха Філарета (а також апеляції митрополита Макарія). 2. Про визнання незаконною анексії Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 р. Чекаємо на офіційне оголошення від Священного Синоду", - написав Зоря.

Московський патріархат Російської православної церкви відлучив Філарета і оголосив йому анафему (церковне прокляття) в 1997 році через його участь у відновленні автокефалії Української православної церкви Київського патріархату.

Київську митрополію Константинопольського патріархату віддали Московському патріархату в 1686 році, коли Вселенський патріарх Діонісій IV та Священний Синод Константинопольської Церкви видали суперечливий Томос про передачу Київської митрополії в юрисдикцію Московського патріархату. При цьому спочатку Діонісій Константинопольський у категоричній формі відмовлявся це робити. На думку істориків, московські посланці вмовили султана Османської імперії, від якого на той час сильно залежав Вселенський патріархат, натиснути на патріарха, щоб той віддав Київську митрополію Москві.

 

Нові досьє

Щуцький Олександр Геннадійович. ДОСЬЄ

Жоравович Дмитро Олексійович

Ярош - Зеленському: "Лоханувся? Вибачся!"

Соляник Олексій Анатолійович. ДОСЬЄ

Пудрик Денис Валерійович. ДОСЬЄ

Макаренко Оксана Вікторівна. ДОСЬЄ

Чекурда Тарас. ДОСЬЄ

Тронь Сергій. ДОСЬЄ

10 секс-скандалів в українській політиці

Федорко Іван Петрович. ДОСЬЄ

Реклама

Партнери