Групи впливу

10 Жовтня 2018
Коли очікувати Томос: пояснення Київського патріархату
Євстратій Зоря, джерело фото: facebook.com/yevstr

Євстратій Зоря, джерело фото: facebook.com/yevstr

У Київському патріархаті пояснили, коли очікувати Томос

Рішення про надання українській церкві Томосу може бути ухвалено після звіту екзархів, який відбудеться 10 жовтня

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook написав керівник інформаційного управління УПЦ (КП) Євстратій (Зоря).

"Сьогодні (09.10) екзархи Вселенського Патріарха відбули з Києва до Стамбула. Завтра (10.10) звітуватимуть, лише після цього можливе обговорення питання Томосу. Тому повідомлення, ніби «Томос вже є» - не відповідають дійсності, а інформаційно - шкідливі, бо після хвилі «перемоги» піде хвиля «зради», коли виявиться, що питання Синод ще не обговорив", - написав Зоря.

9 жовтня у Стамбулі розпочалося засідання Синоду Константинопольського патріархату, на якому можуть затвердити томос щодо автокефалії української православної церкви.

 

Раніше Вселенський патріархат вирішив надати Україні автокефалію. 7 вересня Варфоломій призначив своїх екзархів у Києві.

У Російській православній церкві обурилися і протестують проти цього, вважаючи такі дії "грубим вторгненням на канонічну територію Московського патріархату".

У РПЦ оголосили, що тепер не будуть згадувати вселенського патріарха в молитвах. Деякі клірики російської церкви заявили, що Москва пішла шляхом розколу православ'я.

 

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович