Групи впливу

18 Жовтня 2018
Рада віддала Андріївську церкву Вселенському патріархату
Андріївська церква перейде у користування Вселенського патріархату

Верховна Рада підтримала за основу і в цілому законопроект №9208 "про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська".

За відповідне рішення віддали голоси 237 депутатів, повідомляє "Досьє".

У законопроекті зазначається, що це робиться для відновлення зв’язків із Константинопольською Церквою-матір’ю, усунення негативних наслідків втручання Росії у життя українського православ’я і "протистояння загрозам для національної безпеки, викликаним таким втручанням".

Також метою цього кроку названо створення передумов для об’єднання української православної спільноти і всього суспільства, визнання помісної православної церкви в Україні світовим православ’ям й усунення підстав для дискримінації віруючих, що належать до неї, забезпечення діяльності ставропігії Престолу Святого Андрія.

"Використання Андріївської церкви Вселенським патріархатом здійснюється з додержанням законодавства про охорону культурної спадщини", - йдеться у документі.

Нові досьє

Кривонос Сергій. 10 фактів із життя генерала

Хто такий Медведчук?

Верещук Ірина. 10 фактів фактів із життя

Лапін Ігор. ДОСЬЄ

Хто кому кум, сват, брат в українській політиці. Версія 2025 року

Хто такий Ігор Коломойський?

Залужний Валерій. 10 фактів із життя

Арахамія Давид. ДОСЬЄ

Тимошенко Юлія. 10 фактів із життя

Подоляк Михайло. ДОСЬЄ