Групи впливу

06 Вересня 2018
Рада ухвалила закон щодо гендерної рівності в армії
джерело фото: ria.ru

джерело фото: ria.ru

За проект закону проголосували 247 парламентарів

Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект №6109 щодо створення рівних умов та можливостей для служби жінок і чоловіків у Збройних силах України.

ПРо це пише "Досьє".

За проект закону проголосували 247 парламентарів.

Законом визначається, що жінки проходять військову службу на рівних засадах із чоловіками (за винятком випадків, передбачених законом), що включає прийняття на військову службу за контрактом, призначення на посади, отримання військових звань, виконання завдань військової служби, направлення у відрядження, притягнення до відповідальності за порушення військової дисципліни, проходження військової служби у військовому резерві, виконання військового обов’язку в запасі тощо.

Зазначимо, раніше Юридична служба Збройних сил на своїй сторінці у Facebook надала роз'яснення щодо законопроекту. Зазначалося, що документ покликаний врегулювати три основні проблеми ґендерної нерівності при проходженні військової служби.

Перша - скасування обмежень щодо проходження служби військовослужбовцями-жінками у запасі. До цього військові-жінки незалежно від спеціальності зараховувалися до запасу другої категорії, а отже і граничний вік перебування в запасі становить 50 років, а для чоловіків - 60-65 залежно від військового звання.

Друга - зрівняння вікового цензу для жінок і чоловіків при прийнятті на військову службу. До прийняття закону контракт про проходження військової служби могли укладати жінки віком до 40 років, а чоловіки - віком до 45-60 залежно від військового звання.

Третя - уніфікація принципів призначення до складу добового наряду, направлення у відрядження та проходження військових зборів військовослужбовцями-жінками і чоловіками.

 

Нові досьє

Rudenko Serhii. PROFILE

Руденко Сергій. ДОСЬЄ

Сергій Руденко: Путін хотів від Зеленського лише капітуляції. Але він прорахувався

Oleksandr Svishchov: biznesmen, filantrop, osoba publiczna, prezes ukraińskiej Federacji Piłki Wodnej

Свіщов Олександр Юрійович. ДОСЬЄ

Hryhoriy Kozlovskyy: ukraiński biznesmen i aktywna osoba publiczna Dossier

Досьє Григорія Козловського - українського бізнесмена та активного громадського діяча

Щуцький Олександр Геннадійович. ДОСЬЄ

Жоравович Дмитро Олексійович

Ярош - Зеленському: "Лоханувся? Вибачся!"

Реклама

Партнери