Групи впливу

30 Листопада 2017
Перемир'я між ГПУ та НАБУ: Затримувати у справі ДМС нікого не будуть
Ситник, Холодницький та Луценко уклали мирову

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що співробітники НАБУ не мали право провокувати чиновницю Державної міграційної служби Діну Пімахову на отримання хабара.

Про це він повідомив на брифінгу в четвер після зустрічі з директором НАБУ Артемом Ситником та керівником САП Назаром Холодницьким.

Луценко розповів, що на початку року НАБУ під процесуальним керівництвом САП почало розробку можливих корупційних дій в Державній міграційній службі. Вони розслідували інформацію про те, що чиновники могли незаконно видавати посвідку на проживання і громадянство іноземним громадянам.

Детективи вели справу за трьома епізодами. Перший стосувався громадянина Ірану, від імені якого вони попросили Пімахову виготовити паспорт громадянина України.

"У відповідь чиновниця сказала, що така схема існує і вона стоїть таку-то суму коштів. Це вже підстава говорити про корупцію, але подальші дії не знайшли ніякого розвитку", - повідомив генпрокурор.

Другий епізод - легалізація в'єтнамця.

"Чиновниця не називала суму, але отримала незначну неправомірну вигоду. Після цього її знову не затримали, оскільки ситуація не мала розвитку", - повідомив Луценко.

У третьому випадку співробітники НАБУ запропонували легалізувати ще одного іранця і при спробі дати 15 тисяч доларів були затримані.

"Співробітники державних правоохоронних органів не мають права пропонувати чиновнику прийняти завідомо незаконне рішення і очікувати, яку суму він назве. Це чиста провокація. Якби я будь-кому з присутніх запропонував купити у мене наркотики - це провокація. Якби я запропонував купити два пістолети, з яких стріляли і вбили людей, - це провокація. Якби, навпаки, у мене хтось шукав наркотики чи зброю, тоді дійсно я б міг оформити документи і через контрольну закупівлю зафіксувати спробу ", - заявив він.

Луценко заявив, що з НАБУ досягнута домовленість про припинення такої практики на майбутнє і затримувати у цій справі наразі нікого не будуть.

Читайте також: Затриманий агент НАБУ 7 місяців контактував із заступницею голови ДМС: її версія.

Як повідомляло "Досьє", ввечері 29 листопада СБУ провела обшуки в НАБУ, пізніше стало відомо про затримання агента Бюро. НАБУ звинуватило ГПУ і СБУ у зриві спецоперації: начебто їхні співробітники навмисне перешкодили проведенню спецоперації, спрямованої на виявлення "учасників організованого злочинного угруповання" в Державній міграційній службі. В Державній міграційній службі, у свою чергу, звинувачують агента НАБУ у провокуванні дачі хабара працівнику державного органу.

Нові досьє

Гончарук Олексій. ДОСЬЄ

Шевцов Євген Олександрович. ДОСЬЄ

Завітневич Олександр. ДОСЬЄ

Данилюк Олександр. ДОСЬЄ

Богдан Андрій. ДОСЬЄ

Зеленський: В Україні легалізують азартні ігри у 5-зіркових готелях

Хто керуватиме новою Радою. Досьє на керівництво парламенту

Білозір Лариса. ДОСЬЄ

Бухарєв Владислав. ДОСЬЄ

Шефір Сергій. ДОСЬЄ

Реклама

Партнери