Групи впливу

28 Грудня 2017
"Наступальна позиція ГПУ у справі Довгого зникла після вимкнення камер ЗМІ", - відповідь САП Луценку

Ілюстрація: luxnet.ua

Спеціалізована антикорупційна прокуратура відреагувала на заяву генпрокурора

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі вважають заяву генерального прокурора Юрія Луценка щодо закриття провадження у справі народного депутата Олеся Довгого "передчасною" і "занадто емоційною".

Про це йдеться у пості САП в Фейсбуці.

"Нещодавно опублікований пост високоповажного Генерального прокурора про неприйнятність закриття кримінального провадження щодо Довгого О.С. є передчасним та надмірно емоційним", - пишуть автори публікації.

У САП вважають, що подібний висновок по справі треба робити після "ретельного вивчення".

"Вважаємо, що такому висновку повинно передувати ґрунтовне дослідження зібраних доказів, вивчення підстав для закриття, аналіз всіх матеріалів кримінального провадження, як тих, що підтверджують вину особи, так і тих, що виправдовують її", - йдеться у заяві.

Антикорупційні прокурори зазначили, що досудове розслідування ГПУ мало недоліки.

"Наступальна позиція" ініціаторів цього провадження - прокуратури міста Києва зникла після того, як згасли усі камери засобів масової інформації по закінченню засідання Комітету Верховної Ради України. Отримавши свою долю піару у ЗМІ інші правоохоронні органи та їх керівники забули повідомити суспільству про наявність недоліків досудового розслідування", - написали в САП.

Саме через це, пишуть в САП, оголошення підозри Довгому не було здійснено відразу після зняття з нього депутатської недоторканності.

"А спроби прокурорів САП достукатись до колег-правоохоронців щодо подальшої долі цього провадження були сприйняті без жодного ентузіазму", - стверджують у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

У САП впевнені, що Генеральна прокуратура сама підтвердила факт нестачі доказів у цій справі.

"Так, на адресу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури надійшла доповідна записка заступника Генерального прокурора Стрижевської А.А. від 22.11.2017, погоджена Генеральним прокурором України, якою фактично відмовлено в підписанні остаточної підозри, про те, що у тексті підозри Довгого О.С.: «...відсутні дані про те, що Довгий О.С., є службовою особою в розумінні примітки до ст. 364 КК, а отже не є суб’єктом вказаного злочину; відсутні відомості, які підтверджували факт зловживання владою, вказували на спільність умислу та розкривали усі елементи складу кримінального правопорушення у його діях; не доведено в чому саме полягало зловживання Довгого О.С., що саме він мав робити і чого не мав права робити; не встановлено в чиїх інтересах він діяв...", - йдеться у пості.

У САП нагадали, що допитали 41 свідка, в тому числі 35 депутатів Київради. 

"Не здобуто доказів схиляння, тиску чи вказівок з боку Довгого О.С. щодо результатів голосування за виділення земельних ділянок. Більшість депутатів не пригадує подій пленарного засідання 01.10.2007. З огляду на викладене, прийнято законне рішення про закриття кримінального провадження у зв’язку з тим, що не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді і вичерпані можливості їх отримати", - додали антикорупційні прокурори.

Нагадаємо, генеральний прокурор Юрій Луценко висловив обурення закриттям провадження у справі Олеся Довгого та повідомив про відкриття нового щодо народного депутата.

 

Нові досьє

Богомолець Ольга. 10 фактів із життя

Шевченко Олександр. 10 фактів із життя

Тарута Сергій. 10 фактів із життя

Наливайченко Валентин. 10 фактів із життя

Хто кому кум, сват і брат в українській політиці. Версія 2019 року

Митрополит Епіфаній. 10 фактів із життя

Кулагін Олексій Володимирович. ДОСЬЄ

Насіров Роман. 10 фактів із життя

Прокопчук Олександр. 10 фактів із життя

Продан Мирослав. 10 фактів із життя

Реклама

Партнери