Групи впливу

01 Лютого 2018
На київському заводі "майнили" криптовалюту для фінансування бойовиків, - Матіос
Анатолій Матіос, джерело фото: www.rbc.ua

Анатолій Матіос, джерело фото: www.rbc.ua

Так звані "ферми" з вирощування криптовалют нібито були організовані в Києві та області, і в Черкасах

Правоохоронці вилучили на підприємстві "Квазар" у Києві 400 ферм для майнінгу криптовалют, які використовували для фінансування терористичних організацій "ДНР/ЛНР" за допомогою конвертації криптовалют.

Про це заступник генерального прокурора України - головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив сьогодні на брифінгу в Києві, додавши, що так звані "ферми" з вирощування криптовалют були організовані в Києві та області і в Черкасах, пише УНІАН.

"Сьогодні в першій половині дня завершено ряд обшуків в Києві, Київській області та Черкасах, за результатами яких було припинено діяльність, яка пов'язана з використанням обладнання для видобутку криптовалют, частина коштів яких через електронні гаманці Qiwi і Яндекс.Гроші, які офіційно заборонені на території України, спрямовувались для фінансування незаконних збройних формувань "ЛНР" і "ДНР" саме для закупівлі військового екіпірування, спорядження, зброї і боєприпасів", - заявив він.

За даними Матіоса, за результатами обшуків в одному із підприємств міста Києва, "зокрема це ПАТ "Квазар" на декількох майданчиках декількох поверхів було виявлено та вилучено та зараз закінчується документально-процесуально оформлення більше 400 ферм для майнінгу криптовалют і більше тисячі блоків живлення, понад тисячі відеокарт, близько 1,5 тис. жорстких дисків, близько 500 материнських плат, ноутбуки, системні блоки, документи, які в тому числі підтверджують перерахування коштів на територію з банківськими реквізитами РФ".

Також за його словами, слідством встановлена особа, яка організувала це виробництво.

"Здобуті дані про коло осіб, які сприяли незаконному ввезенню товарів подвійного призначення. Зараз вживаються заходи для знаходження організатора цієї незаконної оборудки, а також його доправлення до органів досудового розслідування", - додав Матіос.

При цьому, на уточнюючі запитання журналістів, він не назвав банки через які здійснювались обготівковування криптовалют та суми переведених коштів. 

Нові досьє

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA

Від Техасу до Вайомінгу: українець Сергій Тронь відкриває новий дата-центр у США

Nykyta Izmaylov

Ізмайлов Никита. ДОСЬЄ

Арестович Олексій. ДОСЬЄ

Rudenko Serhii. PROFILE

Реклама

Партнери