Групи впливу

01 Грудня 2017
Філарет таки написав листа до Москви: роз`яснення УПЦ КП
При цьому про жодне покаяння мови не йдеться

Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет, звертаючись з листом до Архієрейського собору РПЦ, всього лише закликав сторони до примирення.

Як зазначається в офіційній заяві прес-центру Київського Патріархату, у листі Філарет "закликав" своїх адресатів визнати недійсними ті рішення, які заважають УПЦ МП відновити молитовну єдність.

"У листі не йдеться про "прохання" Патріарха Філарета – він "закликає" визнати від початку недійсними ті рішення, які Московському Патріархату заважають відновити молитовну єдність з Помісною УПЦ – Київським Патріархатом", – роз'яснюється в заяві.

Крім того, після відповідного рішення Філарет сподівається на те, що РПЦ визнає автокефалію УПЦ.

"Пам‘ятаючи про те, що Христос заповідає шукати примирення з тими, хто ворогує проти тебе, і просити прощення за власні гріхи (що робить і кожен священнослужитель під час Літургії, звертаючись за вказаною у листі формулою до співслужителів і до мирян) – Патріарх Філарет звернувся зі словами про прощення, щоб особисті образи (які є, зокрема, щодо Патріарха Філарета у низки ієрархів Московського Патріархату) не стояли на перешкоді діалогу. Так само він звістив про те, що і особисто прощає тих, хто його ображав, і не тримає на них гніву. Адже "прощаємо і просимо прощення" – дієва формула примирення, яка не раз довела свою відповідність", – йдеться в повідомленні.

Утім, в УПЦ КП додають: стосовно тих "провин", які приписуються Патріарху Філарету Московським Патріархатом, зокрема "провини розколу", Патріарх Філарет ніколи не визнавав, не визнає і не буде визнавати себе у них винним, а тому немає підстави в цьому каятися.

"Навпаки, провина розділення Православ‘я в Україні лежить на організаторах так званого "Харківського собору", які повинні були би визнати це і покаятися у вчиненому порушенні церковних канонів", – наголошують у Київському патріархаті.

30 листопада російські ЗМІ повідомили, що голова Української православної церкви Київського патріархату Філарет "звернувся до патріарха Кирила і єпископату Російської православної церкви з проханням помилувати його і подолати український церковний розкол".

Водночас, прес-секретар УПЦ КП архієписком Євстратій Зоря пізніше спростував цю інформацію.

 

 

Нові досьє

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA

Від Техасу до Вайомінгу: українець Сергій Тронь відкриває новий дата-центр у США

Nykyta Izmaylov

Ізмайлов Никита. ДОСЬЄ

Арестович Олексій. ДОСЬЄ

Rudenko Serhii. PROFILE

Руденко Сергій. ДОСЬЄ

Сергій Руденко: Путін хотів від Зеленського лише капітуляції. Але він прорахувався

Oleksandr Svishchov: biznesmen, filantrop, osoba publiczna, prezes ukraińskiej Federacji Piłki Wodnej

Реклама

Партнери