Групи впливу

01 Грудня 2017
Філарет таки написав листа до Москви: роз`яснення УПЦ КП
При цьому про жодне покаяння мови не йдеться

Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет, звертаючись з листом до Архієрейського собору РПЦ, всього лише закликав сторони до примирення.

Як зазначається в офіційній заяві прес-центру Київського Патріархату, у листі Філарет "закликав" своїх адресатів визнати недійсними ті рішення, які заважають УПЦ МП відновити молитовну єдність.

"У листі не йдеться про "прохання" Патріарха Філарета – він "закликає" визнати від початку недійсними ті рішення, які Московському Патріархату заважають відновити молитовну єдність з Помісною УПЦ – Київським Патріархатом", – роз'яснюється в заяві.

Крім того, після відповідного рішення Філарет сподівається на те, що РПЦ визнає автокефалію УПЦ.

"Пам‘ятаючи про те, що Христос заповідає шукати примирення з тими, хто ворогує проти тебе, і просити прощення за власні гріхи (що робить і кожен священнослужитель під час Літургії, звертаючись за вказаною у листі формулою до співслужителів і до мирян) – Патріарх Філарет звернувся зі словами про прощення, щоб особисті образи (які є, зокрема, щодо Патріарха Філарета у низки ієрархів Московського Патріархату) не стояли на перешкоді діалогу. Так само він звістив про те, що і особисто прощає тих, хто його ображав, і не тримає на них гніву. Адже "прощаємо і просимо прощення" – дієва формула примирення, яка не раз довела свою відповідність", – йдеться в повідомленні.

Утім, в УПЦ КП додають: стосовно тих "провин", які приписуються Патріарху Філарету Московським Патріархатом, зокрема "провини розколу", Патріарх Філарет ніколи не визнавав, не визнає і не буде визнавати себе у них винним, а тому немає підстави в цьому каятися.

"Навпаки, провина розділення Православ‘я в Україні лежить на організаторах так званого "Харківського собору", які повинні були би визнати це і покаятися у вчиненому порушенні церковних канонів", – наголошують у Київському патріархаті.

30 листопада російські ЗМІ повідомили, що голова Української православної церкви Київського патріархату Філарет "звернувся до патріарха Кирила і єпископату Російської православної церкви з проханням помилувати його і подолати український церковний розкол".

Водночас, прес-секретар УПЦ КП архієписком Євстратій Зоря пізніше спростував цю інформацію.

 

 

Нові досьє

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich