Групи впливу

30 Листопада 2017
РосЗМІ: Філарет просить Кирила про помилування. В УПЦ КП спростовують
Новий церковний скандал

Російський "Интерфакс" пише, що Голова Української православної церкви Київського патріархату Філарет "звернувся до патріарха Кирила і єпископату Російської православної церкви з проханням помилувати його і подолати український церковний розкол".

Виданням зазначається, що звернення Михайла Денисенка (Філарета, - Ред), датоване 16 листопада, було заслухано у четвер Архієрейським Собором в Москві.

"У листі міститься прохання про відновлення євхаристійного та молитовного спілкування з християнами, які перебувають в українському церковному розколі, і про скасування "всіх рішень, в тому числі про погрози і відлучення... заради досягнення Богом заповідного миру між єдиновірними православними християнами і примирення між народами", - розповів журналістам прес-секретар патріарха Кирила священик Олександр Волков.

У свою чергу Собор "із задоволенням сприйняв" це звернення "як крок до подолання розколу і відновлення церковної спілкування з боку тих, хто колись відпав від єдності з канонічною Українською православною церквою", написали в російській агенції.

Водночас, прес-секретар УПЦ КП архієписком Євстратій Зоря спростував цю інформацію українській редакції "Інтерфакс".

"Патріарх Філарет не звертався до патріарха Кирила і до єпископату Російської православної церкви з проханням помилувати його і повернути до Церкви (...) Поширюється провокаційна інформація, яка не відповідає дійсності. Патріарх Філарет ніколи не направляв і не направлятиме на адресу Російської православної церкви, патріарха Кирила або будь-кого іншого прохання про помилування... Ніколи патріарх Філарет жодних листів, заяв або звернень подібного змісту не надсилав, не надсилає і надсилати не буде", - сказав архієпископ в четвер увечері.

Нові досьє

10 запитань до президента Зеленського

10 фактів із життя Сергія Сивохо

Іонушас Сергій. ДОСЬЄ

Звіробій Маруся. 10 фактів із життя

Довгий Станіслав Олексійович. ДОСЬЄ

Брагар Євген. ДОСЬЄ

Ірина Проскуріна представляє свою дебютну книгу "Як стати моделлю в Америці"

Новіков Олександр. ДОСЬЄ

Чи літав Зеленський до Москви? З'явилися подробиці чартера Зеленського із Оману

Ахтем Сеітаблаєв: Серіал "Свати" - це бізнес на крові

Реклама

Партнери