Групи впливу

30 Листопада 2017
РосЗМІ: Філарет просить Кирила про помилування. В УПЦ КП спростовують
Новий церковний скандал

Російський "Интерфакс" пише, що Голова Української православної церкви Київського патріархату Філарет "звернувся до патріарха Кирила і єпископату Російської православної церкви з проханням помилувати його і подолати український церковний розкол".

Виданням зазначається, що звернення Михайла Денисенка (Філарета, - Ред), датоване 16 листопада, було заслухано у четвер Архієрейським Собором в Москві.

"У листі міститься прохання про відновлення євхаристійного та молитовного спілкування з християнами, які перебувають в українському церковному розколі, і про скасування "всіх рішень, в тому числі про погрози і відлучення... заради досягнення Богом заповідного миру між єдиновірними православними християнами і примирення між народами", - розповів журналістам прес-секретар патріарха Кирила священик Олександр Волков.

У свою чергу Собор "із задоволенням сприйняв" це звернення "як крок до подолання розколу і відновлення церковної спілкування з боку тих, хто колись відпав від єдності з канонічною Українською православною церквою", написали в російській агенції.

Водночас, прес-секретар УПЦ КП архієписком Євстратій Зоря спростував цю інформацію українській редакції "Інтерфакс".

"Патріарх Філарет не звертався до патріарха Кирила і до єпископату Російської православної церкви з проханням помилувати його і повернути до Церкви (...) Поширюється провокаційна інформація, яка не відповідає дійсності. Патріарх Філарет ніколи не направляв і не направлятиме на адресу Російської православної церкви, патріарха Кирила або будь-кого іншого прохання про помилування... Ніколи патріарх Філарет жодних листів, заяв або звернень подібного змісту не надсилав, не надсилає і надсилати не буде", - сказав архієпископ в четвер увечері.

Нові досьє

Арестович Олексій. ДОСЬЄ

Rudenko Serhii. PROFILE

Руденко Сергій. ДОСЬЄ

Сергій Руденко: Путін хотів від Зеленського лише капітуляції. Але він прорахувався

Oleksandr Svishchov: biznesmen, filantrop, osoba publiczna, prezes ukraińskiej Federacji Piłki Wodnej

Свіщов Олександр Юрійович. ДОСЬЄ

Hryhoriy Kozlovskyy: ukraiński biznesmen i aktywna osoba publiczna Dossier

Козловський Григорій Петрович. ДОСЬЄ

Щуцький Олександр Геннадійович. ДОСЬЄ

Жоравович Дмитро Олексійович

Реклама

Партнери