Групи впливу

31 Липня 2018
Чому подешевшала гривня. Пояснення НБУ
джерело фото: 24tv.ua

джерело фото: 24tv.ua

У НБУ пояснили причини подешевшання гривні

Падіння курсу гривні наприкінці липня зумовлене перерахуванням компаніями дивідендів за кордон і виходом нерезидентів із облігацій внутрішньої державної позики.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Так, із початку липня для перерахування дивідендів було куплено майже $300 млн, а обсяг ОВДП в портфелях нерезидентів за цей період скоротився майже на 1,3 млрд грн.

"На курсову динаміку минулого тижня також впливали значні обсяги повернення ПДВ наприкінці місяця, що значно зменшує обсяг вільного продажу валюти, а також збільшення попиту на готівкову валюту, зокрема зі сторони тіньового аграрного сектору у зв’язку з початком сезону", - зазначають у НБУ.

Для пом'якшення валютних коливань НБУ з 23 липня продав уже $148 млн. США. Зокрема, 31 липня НБУ оголосив аукціон з продажу $50 млн. За результатами аукціону НБУ продав $28,1 млн за ціною відсікання 26,86 грн/$.

Загалом із початку липня НБУ купив на міжбанківському валютному ринку $99 млн і продав $163 млн.

"Таким чином, чистий продаж валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку в липні становив близько $64 млн", - зазначають у НБУ.

Регулятор наголошує, що в разі необхідності готовий надалі пом'якшувати надмірні коливання курсу шляхом валютних інтервенцій. 

Нові досьє

Зеленська Олена. ДОСЬЄ

Хто є хто у команді Володимира Зеленського

Бізнес Володимира Зеленського: розваги, ресторани, консервування риби

Яковишин Леонід. ДОСЬЄ

Разумков Дмитро. ДОСЬЄ

Кривонос Сергій. ДОСЬЄ

Смешко Ігор. ДОСЬЄ

Гриценко Анатолій. 10 фактів із життя

Перша Логістична Компанія

Audi Центр Одеса Юг

Реклама

Партнери