Блоги

31 Березня 2018
Рік до виборів...зворотній відлік почався!
Отже, рік до виборів! Почався зворотній відлік, і це якраз час на те, щоб вкорте звірити годинники і плани.

Президент України - це не батько нації не головний феодал країни! Президент в Україні - найнятий нацією чиновник, котрий управляє обороною країни і її міжнародним сановищем. Тому час ще критичніше подивитися на власні омани і хибні конструкції. Замість запхпати в ході виборів, через демократичну процедуру, українцям чергового фантазера, котрий наобіцяє сім мішків гречаної вовни, а вже роздаються обіцянки на всі боки і смаки, може краще подумати про зміст нового суспільного договору між президентом і народом на наступні п'ять років. А ще подумати як не втратити внаслідок виборів уже здобутого - націленості на НАТО і ЄС, на єдину державну мову - українську, на демократичні і конкурентні вибори, на вільні медіа і на свободу слова, на той же безвіз.
Ми голосуємо не лише за гаранта конституції, а в першу чергу за цивілізаційний вибір! Чи завершили ми реформи, і чи завершили ми війну? І що варто вважати перемогою! Як на мене то перемогою на сьогодні є місце роль України в безпековій архітектурі Європи, особливе місце України в партнерстві з країнами G7Ю і особливі стосунки з США і Канадою. Інколи здається, що Україна з Канадою ледь не союзні держави, якщо накладати кальку зі стосунків Росії і Білорусі, то це парнерство деморктаій більш міцне і продуктивне!
М так звикли до перемог Петра Порошенка і в пообудові війська, і в стосунках з НАТО і ЄС, в міжнародній аполітиці взвгалі, що інколи здається, що будь хто на цій посаді зможе діяти не менш успішно, а може навіть ще біль продуктивно. НЕ буде! Якби в українській політиці були більш вправні у сфері оборони і зовнішньої політики двячі, з ними б уже активно комунікували на відкритих майданчиків, а не відмахувалися б як від мух, що перехоплюють світових лідерів десь на виході із туалету.

Мабуть показовою є історія встановлення особистих стосунків, особистого контакту із Дональдом Трампом - це мабуть найфілігранніший чин Президента Порошенка. Тому, коли говорити про найбільші ризики очікуваних виборів , то найбільшим ризиком є не зміна політика, а зміна політики. Але в українськомцу випадку будь-яка зміна лідера - це завжди зміна політики. А якщо це буде новий поворот в бік Росії, то з цього повороту Україна живою не вийде! Тому раціональніше виглядає новий суспільний із перевіреним лідером. Питання не в меншому злі, питання в необхідності звавершення цивілізаційного проекту! А такі маркери як - членство в НАТО і ЄС, єдина державна мова українська, священне право власності, і права самоврядних громад, мають бути безсумнівнимим, і не піддаватися ніяким технологічним виборчасм спекуляціям! Думаймо і зважуймо! Зважуймо і зважаймо! Зворотній відлік почався!

Нові досьє

10 запитань до президента Зеленського

10 фактів із життя Сергія Сивохо

Іонушас Сергій. ДОСЬЄ

Звіробій Маруся. 10 фактів із життя

Довгий Станіслав Олексійович. ДОСЬЄ

Брагар Євген. ДОСЬЄ

Ірина Проскуріна представляє свою дебютну книгу "Як стати моделлю в Америці"

Новіков Олександр. ДОСЬЄ

Чи літав Зеленський до Москви? З'явилися подробиці чартера Зеленського із Оману

Ахтем Сеітаблаєв: Серіал "Свати" - це бізнес на крові

Реклама

Партнери