Блоги

03 Лютого 2019
"Права справа": Контрафактна горілка з території самопроголошених "республік" реалізується на територію України
1 лютого прес-центр штабу ООС повідомив, що правоохоронцями було викрито злочинну схему протиправного виготовлення та подальшої реалізації на території різних областей України, а також переміщення за сприяння на даний час не встановлених осіб через лінію розмежування фальсифікованих алкогольних виробів.

Крім того повідомляється, що в ході проведення санкціонованих обшуків складських приміщень в м. Бахмут та м. Краматорськ Донецької області, було вилучено обладнання( (лінію по розливу та упакуванню фальсифікованих алкогольних виробів) та товарно-матеріальних цінностей на суму близько $ 1 млн.

Варто зауважити, що тема виробництва, реалізації та переміщення через лінію розмежування фальсифікованих алкогольних виробів і "кришування" цих трафіків співробітниками спеціальних служб України далеко не нова. 

У 2016 році СБУ в ході проведення планової операції, яка за дивним збігом обставин співпала з аналогічною операцією спецслужб бойовиків, було припинено діяльність підпільного виробництва спирту на лінії розмежування зони АТО в смт. Новотроїцьке Волноваського району Донецької області. У свою чергу представниками управління Служби безпеки України в Луганській області розкрито чотири підпільні цехи з виробництва неякісної горілки, проведені перевірки торгових майданчиків області.

Свого часу, аналітичний відділ ГІ "Права Справа" повідомляв, що Луганський лікеро-горілчаний завод "Луга-Нова", у порівнянні з 2014 роком, збільшив у шість разів випуск власної продукції. Наразі підприємство випускає більше 1 мільйона пляшок алкоголю, а в довоєнний період випускало до 200 тисяч пляшок.

Горілка, яку випускає "Луга-Нова", виготовлена відповідно до ДСТУ (Державні Стандарти України).

Разом з тим, гeндиpeктop "Тaтcпиpтпpoм" (РФ) Іpeк Міннaхмeтoв, розповідаючи про збільшення у рази екcпopту горілки, називав Дoнбac у якості oднoгo з пріоритетних напрямків пocтaчання пpoдукції. За підсумками 2015 року "Татспиртпром" став найбільшим виробником горілки в Російській Федерації і продовжував утримувати лідерство в 2016 році. У 2018 році компанія "Татспиртпром" на 13% збільшила обсяг продукції, що поставляється на експорт у порівнянні з 2017 роком. Всього за підсумками 2018 року компанія виробила 3,85 млн. декалітрів спирту і 8,8 млн. декалітрів горілки, що на 3% більше обсягів 2017 року. Виробництво іншої алкогольної продукції (крім горілки) збільшилася на 7% в порівнянні з 2017 роком і склало 974,5 тис. декалітрів.

Згідно дaних митної cтaтистики РФ, oбсяги екcпopту пивa з Рoccіі в Укpaіну збільшилися у 3,3 paзи - з 1,86 млн дo 6,06 млн дaл.

Збільшення пocтaвoк відбулося нeзважаючи нa ембapгo, яке Укpaїнa ввeлa в січні 2016 року. За оцінками експертів це стало можливим за рахунок пocтaвoк на територію самопроголошених "ДНР" і "ЛНР". 

Наведені факти збільшення обсягів реалізації лікеро-горілчаної продукції і пива російських виробників на територіях тимчасово окупованих районів Луганської і Донецької областей дають підстави казати про фактичне витіснення ними продукції місцевого виробника лікеро-горілчаної продукції. 

Можемо констатувати, що для "Луга-Нова" втрачений сегмент так званого "внутрішнього ринку", компенсується за рахунок реалізації контрафактної продукції на території України.

ГІ "Права Справа" звертається до правоохоронних органів і спеціальних служб України з вимогою перевірити інформацію щодо можливого постачання з території самопроголошених "республік" на територію України лікеро-горілчаної продукції під маркою відомих українських виробників.

Нові досьє

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA

Від Техасу до Вайомінгу: українець Сергій Тронь відкриває новий дата-центр у США

Nykyta Izmaylov

Ізмайлов Никита. ДОСЬЄ

Арестович Олексій. ДОСЬЄ

Rudenko Serhii. PROFILE

Реклама

Партнери