Персони

31 Серпня 2018
Єльцин у 1996 році застерігав Клінтона, що комуністи хочуть повернути Крим
Борис Єльцин та Білл Клінтон, джерело фото: ria.ru

Борис Єльцин та Білл Клінтон, джерело фото: ria.ru

Опубліковані стенограми бесід Єльцина та Клінтона

Перший президент Росії Борис Єльцин попереджав американського лідера Білла Клінтона, що в разі повернення до влади комуністичної партії існує небезпека розв’язання громадянської війни, скасування кордонів між республіками та анексії Криму.

Про це йдеться у стенограмах бесід Бориса Ельцина і Білла Клінтона, опублікованих на сайті Бібліотеки колишнього президента США, повідомляє "Радіо Свобода"

Під час Кремлівського обіду 21 квітня 1996 року, коли Клінтон відвідав Москву, сторони бговорили про майбутні президентські вибори в Росії.

Єльцин як послідовний антикомуніст чітко попереджав про загрози в разі повернення до влади компартії.

"Існує кампанія в пресі США, в якій йдеться, що люди не повинні боятися комуністів, що вони хороші, чесні і добрі люди. Я попереджаю не вірити цьому. Більше половини з них фанатики, вони знищують все. Це означатиме громадянську війну", – сказав Єльцин.

"Вони скасують кордони між республіками, вони хочуть повернути Крим, навіть висувають претензії щодо Аляски", – додав він.

У відповідь Клінтон сказав, що розуміє, що є люди, які прагнуть викликати обурення щодо Заходу, зокрема проти США.

Колишній високопосадовець Пентагону і директор американського Центру Байдена Майкл Карпентер з приводу цієї стенограми зауважив у Twitter: це корисне нагадування про те, що реваншистські настрої були сильними тоді також.

"У щойно розсекречених бібліотечних виданнях Клінтона Єльцин застерігає, що якщо Зюганов і комуністи прийдуть до влади в 96 році, вони "повернуть Крим" і "навіть висунуть претензії на Аляску". Це корисне нагадування про те, що реваншистські почуття були сильними теж", – написав Карпентер.

 На президентських виборах в Росії головними конкурентами вважались тодішній президент Борис Єльцин і лідер КПРФ Борис Зюганов. За результатами другого туру голосування Борис Єльцин здобув понад 50% голосів і був переобраний на другий термін.

31 грудня 1999 року Борис Єльцин оголосив про свою відставку. Того ж дня Володимир Путін як глава уряду став виконувачем обов’язків президента Росії.

26 березня 2000 року він був офіційно обраний на цей пост.

У 2014 році, на третій каденії Путіна, Росія анексувала Крим.

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу