Персони

25 Жовтня 2022
Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ
Український підприємець, топ-менеджер, новатор, експерт з банкінгу та виробництва БПЛА

До 2016 року працював заступником голови правління «Приват Банку», найбільшого банку в Україні. Після націоналізації «Приват Банку» разом із партнерами заснував «Монобанк». У 2022 році з початком повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України разом із групою інженерів із Дніпра налагодив серійне виробництво сучасних українських бойових безпілотників для Збройних Сил України під назвою «Довбуш». 

Біографія

Народився 18 листопада 1969 року в Дніпродзержинську (зараз Кам'янське) Дніпропетровської області, Україна. Закінчив середню школу у місті Кам'янське та Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара за спеціальністю «Інформаційні системи керування та технології». 

Робота в «Приват Банку», створення «Монобанку»

У липні 1992 року почав працювати у ПриватБанку. У 1998 році отримав посаду заступника голови правління. Був керівником корпоративного VIP-бізнесу, відповідальним за кредитування великих компаній. У грудні 2016 року після націоналізації ПриватБанку звільнився з нього.

У січні 2017 разом із колишніми менеджерами ПриватБанку Олександром та Дмитром Дубілетами, Олегом Гороховським, Михайлом Рогальським, Людмилою Шмальченко і Вадимом Ковальовим заснував компанію Fintech Band, яка стала розробником інтернет-банкінгу monobank. На старті «Монобанк» здобув перемогу в номінації «Найкращий український FinTech-стартап» нагороди PaySpace Magazine Awards, а у 2018 отримав головну нагороду в категорії «Необанк року» премії FinAwards. У 2021 році кількість клієнтів «Монобанку» сягала 6 млн. Станом на квітень 2022 року банк посідав 3 сходинку в Google Play та 4 сходинку в App Store серед найпопулярніших фінансових додатків України.

Виробництво сучасних українських БПЛА

У 2022 році з початком повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України разом із групою інженерів із Дніпра налагодив виробництво сучасних українських бойових безпілотників для Збройних Сил України. Новий український БПЛА отримав назву «Довбуш». Це універсальний безпілотник, який модифікується для потрібного бойового завдання протягом години – від тактичного (розвідник або ударний дрон) до оперативного (робота на великих відстанях від лінії фронту з тим самим функціоналом). На відміну від західних аналогів, «Довбуш» значно дешевший у виробництві та недосяжний для ворожих РЕБ та ППО завдяки новітньому програмному забезпеченню та комплектуючих, які не залишають «тепловий слід».  Всі готові безпілотники після тестування та навчання військових операторів основам авіації безкоштовно передаються ЗСУ. 

Нові досьє

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business