Персони

27 Червня 2018
У НАБУ нема претензій щодо мільйонного відпочинку Гонтаревої на Мальдівах
Справа стосувалася декларування Гонтаревою витрат на відпочинок на Мальдівах в 2016 році.

Національне антикорупційне бюро закрило справу про можливе декларування недостовірної інформації екс-головою Національного банку Валерією Гонтаревою.

Про це йдеться в рішенні Солом'янського районного суду Києва від 15 червня, передає "Українська правда".

Справа стосувалася декларування Гонтаревою витрат на відпочинок на Мальдівах в 2016 році. Зазначається, детектив НАБУ Паутов В.О. виніс постанову про закриття кримінального провадження 16 березня 2018 у зв'язку з відсутністю в діях екс-глави НБУ кримінального злочину. Зазначається, що під час досудового розслідування детектив НАБУ отримав дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ВАТ "Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України", НАЗК, витребував інші документи і провів інші процесуальні дії, в результаті яких прийняв рішення закрити провадження.

"Зазначена постанова мотивована детективом тим, що витрати на відпочинок ОСОБА_4 (Гонтарева – ред.) на Мальдівських островах в липні 2016 року становили суму в розмірі 249 тисяч 934,3 гривні, що менше 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, та в свою чергу не утворює об'єктивної сторони складу кримінального злочину, передбаченого ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) ККУ", - йдеться в матеріалах суду.

Крім того, на думку детектива, оплата путівки, яка є споживчою річчю, не може розглядатися як придбання майна, у розумінні ч. 2 ст. 52 закону про запобігання корупції, тому кримінальна відповідальність в такому випадку не передбачена.

Закриття провадження оскаржував адвокат Юрій Харченко в інтересах третьої особи. Але суддя погодився з мотивацією детектива НАБУ і скаргу не задовольнив.

Як повідомлялося раніше, в липні 2017 суд зобов'язав НАБУ розслідувати можливе декларування недостовірних даних Гонтаревою.

На той час голова Національного банку Валерія Гонтарева задекларувала 56,95 мільйонів гривень доходів і 2,65 мільйона доларів заощаджень на банківському рахунку за 2016 рік.

Нові досьє

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA

Від Техасу до Вайомінгу: українець Сергій Тронь відкриває новий дата-центр у США

Nykyta Izmaylov

Ізмайлов Никита. ДОСЬЄ

Арестович Олексій. ДОСЬЄ

Rudenko Serhii. PROFILE

Руденко Сергій. ДОСЬЄ

Сергій Руденко: Путін хотів від Зеленського лише капітуляції. Але він прорахувався

Oleksandr Svishchov: biznesmen, filantrop, osoba publiczna, prezes ukraińskiej Federacji Piłki Wodnej

Реклама

Партнери