Персони

27 Червня 2018
У НАБУ нема претензій щодо мільйонного відпочинку Гонтаревої на Мальдівах
Справа стосувалася декларування Гонтаревою витрат на відпочинок на Мальдівах в 2016 році.

Національне антикорупційне бюро закрило справу про можливе декларування недостовірної інформації екс-головою Національного банку Валерією Гонтаревою.

Про це йдеться в рішенні Солом'янського районного суду Києва від 15 червня, передає "Українська правда".

Справа стосувалася декларування Гонтаревою витрат на відпочинок на Мальдівах в 2016 році. Зазначається, детектив НАБУ Паутов В.О. виніс постанову про закриття кримінального провадження 16 березня 2018 у зв'язку з відсутністю в діях екс-глави НБУ кримінального злочину. Зазначається, що під час досудового розслідування детектив НАБУ отримав дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ВАТ "Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України", НАЗК, витребував інші документи і провів інші процесуальні дії, в результаті яких прийняв рішення закрити провадження.

"Зазначена постанова мотивована детективом тим, що витрати на відпочинок ОСОБА_4 (Гонтарева – ред.) на Мальдівських островах в липні 2016 року становили суму в розмірі 249 тисяч 934,3 гривні, що менше 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, та в свою чергу не утворює об'єктивної сторони складу кримінального злочину, передбаченого ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) ККУ", - йдеться в матеріалах суду.

Крім того, на думку детектива, оплата путівки, яка є споживчою річчю, не може розглядатися як придбання майна, у розумінні ч. 2 ст. 52 закону про запобігання корупції, тому кримінальна відповідальність в такому випадку не передбачена.

Закриття провадження оскаржував адвокат Юрій Харченко в інтересах третьої особи. Але суддя погодився з мотивацією детектива НАБУ і скаргу не задовольнив.

Як повідомлялося раніше, в липні 2017 суд зобов'язав НАБУ розслідувати можливе декларування недостовірних даних Гонтаревою.

На той час голова Національного банку Валерія Гонтарева задекларувала 56,95 мільйонів гривень доходів і 2,65 мільйона доларів заощаджень на банківському рахунку за 2016 рік.

Нові досьє

Заблоцький Мар'ян Богданович. ДОСЬЄ

Пасенюк Макар Юрійович. ДОСЬЄ

П'ятірка Тимошенко. Лідери виборчого списку ВО "Батьківщина"

Десятка Ляшка. Виборчий список Радикальної партії

Десятка Порошенка. Лідери партійного списку "Європейська солідарність"

Сотня Зеленського. Повний партійний список "Слуги народу"

Нестор Віталій Романович. 10 фактів із життя

Баканов Іван. ДОСЬЄ

Хто є хто у команді Святослава Вакарчука

Юлія Чернінька: Любов читача – найкращий знак якості для письменника

Реклама

Партнери