Персони

18 Липня 2018
Трамп каже, що обмовився на брифінгу з Путіним щодо втручання Росії в американські вибори
Дональд Трамп, джерело фото: inosmi.ru

Дональд Трамп, джерело фото: inosmi.ru

Після шквалу критики Трамп заявив, що Росія могла втрутитися у вибори США

Президент США Дональд Трамп погоджується із висновками американських спецслужб щодо втручання РФ у президентські вибори 2016 року.

Трамп зробив спеціальну заяву у Білому домі після шквалу критики щодо його висловлювань на пресс-конференції з президентом РФ Владіміром Путіним, повідомляє NYT.

"Я повністю довіряю і підтримую американські розвідувальні агентства. Я приймаю висновки нашої розвідки про те, що під час виборів 2016 року мало місце втручання Росії, а також інших людей", - сказав Трамп.

У понеділок під час прес-конференції у Гельсінкі з Путіним Трамп відмовився підтримати висновки американських спецслужб, які стверджують, що таке втручання і справді відбулося. Виступ Трампа жорстко розкритикували у США як демократи, так і його соратники з Республіканської партії.

Після цього директор Національної розвідки США Ден Коатс оприлюднив заяву, в якій наполягав на правильності оцінок своєї служби щодо дій Росії.

У вівторок ввечері Трампа заявив, що його слова у Гельсінкі були просто обмовкою. "Ключове речення мало звучати так: я не бачу ніяких причин, чому б це не була б Росія, - свого роду подвійне заперечення. Замість цього прозвучало: я не бачу ніяких причин, чому б це була Росія. Я думаю, що це, ймовірно, прояснює речі", - сказав Трамп.

Втім, демократи та республіканці негативно оцінили виправдання Трампа, повідомляє CNN.

"Президент Трамп намагався відмахнутися від того, що він сказав учора. 24 години - занадто пізно, і у неправильному місці. Якщо Трамп не може прямо сказати Путіну, що він неправий, а ми маємо рацію, і наші розвідувальні органи праві, то це неефективно, а що ще гірше - це є ознакою слабкості", - заявив лідер демократів у Сенаті США Чак Шумер.

Сенатор-республіканець Вілл Хьорд заявив, що Трамп взагалі не повинен був проводити зустріч із Путіним тет-а-тет.

"Постає питання про те, чи були там інші випадки, коли він обмовлявся? Це питання, і чи не було там іншої плутанини", - сказав він.

 

Нові досьє

Юрчишин Ярослав. ДОСЬЄ

Шаптала Наталія. ДОСЬЄ

Іллєнко Пилип. ДОСЬЄ

Чумак Віктор. ДОСЬЄ

Шуфрич Нестор. 10 фактів із життя

Дегрик Олена. ДОСЬЄ

Гончарук Олексій. ДОСЬЄ

Шевцов Євген Олександрович. ДОСЬЄ

Завітневич Олександр. ДОСЬЄ

Данилюк Олександр. ДОСЬЄ

Реклама

Партнери