Персони

16 Вересня 2021
Соляник Олексій Анатолійович. ДОСЬЄ
Начальник оперативного управління Святошинського району ГУ ДФС у м. Києві

Біографія та кар’єра

Народився 1 грудня 1975 року. Зареєстрований у селі Помоклі Переяслав-Хмельницького району Київської області. Проживає у місті Києві.

Згідно із деклараціями податківця, з 2013 року (за правління Януковича) вінпрацював у Державній податковій інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві. З 2016 року - начальник відділу ОУ ГУ ДФС у м. Києві.

Претендує на посаду голови оперативно-технічного підрозділу новоствореного Бюро економічної безпеки. 

Статки

Згідно декларації посадовця за 2020 рік, сукупний дохід Олексія Соляника та його дружини Тамари дорівнює 958 166 грн (263 586 грн — його дохід за основним місцем роботи у ДФС Києва, 694 580 грн — дохід дружини “від зайняття підприємницькою діяльністю”). 

Також у деклараціях зазначено 100 тисяч гривен та 20 тисяч доларів Олексія Соляника, а також – 1,5 млн грн та 60 тисяч доларів – у власності дружини Тамари. 

Крім того, подружжя володіє 15 одиницями нерухомого майна, зокрема, має 5 квартир и одне нежитлове приміщення у Києві загальною площею 717 м.кв, два заміських будинки в Українці та Переяславі - 283 кв.м та 136 кв.м, сім земельних ділянок у Трипіллі, Українці та Помоклях загальною площею 200 кв.м. 

Також у власності подружжя автомобіль Toyota Highlander (вартістю близько 600 тисяч грн) і катер BRP Utopia 205 (вартістю приблизно 750 тис грн). 

Скандали

За інформацією у пресі,Олексій Соляник є куратором низки конвертаційних центрів, неодноразово перевірявся службою внутрішньої безпеки ДФС, проходив перевірку на поліграфі, проте йому вдавалося уникнути відповідальності. 

У декларації за 2018 рікОлексій Соляник вказав, що отримав 2,75 млн грн від відчуження певного нерухомого майна. Проте у декларації за 2019 рік у нього стало навіть більше нерухомості, ніж раніше – зокрема, на одну земельну ділянку більше. Що саме з нерухомого майна продав Соляник у 2018 році, а також – чи сплатив він податки з цього продажу, залишилося невідомим.  

Родина 

Дружина — Соляник Тамара Олександрівна (у шлюбі з вересня 2014-го). Подружжя виховує двох доньок.Батько — Соляник Анатолій Юрійович. Він не вказаний у декларації як член сім’ї, але в 2016-му зробив сину подарунок у негрошовій формі вартістю 100 000 грн.

Анатолій Соляник є екс-керівником та колишнім кінцевим бенефіціарним власником ТОВ “АГРОВИР”,  яке спеціалізується на торгівлі тютюновими виробами та кормами для тварин. У 2019 році проти цієї компанії були відкриті кримінальні провадження, пов’язані з розслідуванням ДБР щодо транзитно-конвертаційної діяльності понад 70 компаній.Після того, як ДБР відкрило справу, батька Олексія Соляника вивели зі складу засновників компанії. 

Нові досьє

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA

Від Техасу до Вайомінгу: українець Сергій Тронь відкриває новий дата-центр у США