Персони

07 Травня 2019
Сирський Олександр. ДОСЬЄ
Командувач Сухопутних військ Збройних сил України

6 травня 2019 року президент України Петро Порошенко призначив новим командувачем Операції об’єднаних сил Олександра Сирського. На цій посаді він змінив Сергія Наєва. 5 серпня 2019 року президент Володимир Зеленський відправив Сирського звільнив із посади командувача ООС і призначив його командувачем Сухопутних військ ЗСУ.

1. Сирський - кадровий військовий. Пройшов усіма командними щаблями – він командиру взводу до заступника начальника Генерального штабу Збройних сил України.

2. У 2000-х роках командував 72 бригадою, яка дислокується у Білій Церкві. Отримав звання генерал-майора.

3. Перед початком війни на Донбасі був першим заступником начальника Головного командного центру Збройних сил України.  Сфера його відповідальності – співпраця із НАТО.

4. У листопаді 2013 року Сирський від імені Міністерства оборони у штаб-квартирі Північно-Атлантичного альянсу обговорював зміни в українській армії відповідно до стандартів НАТО.

5. У 2016 році Сирський очолював Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ, який координує оперативні дії різних українських силовиків на Донбасі. У 2017 році - командир всієї Антитерористичної операції на сході України.

6. В ніч на 16 лютого 2015 року одержав наказ "на забезпечення виходу угруповання з Дебальцевого". На той момент під командуванням Сирського перебували близько 4,5 тис. українських військових, яким протистояли 19 тис. учасників російсько-терористичного війська.

Під управлінням Сирського здійснювалися підриви можливих шляхів переходу через річку Карапульку. Однак керівник сектора, за словами генерала, не дав підірвати все підриви, через що переправи були захоплені супротивником. Саме сформована Сирським група "Барс" прикривала вихід ВСУ з Дебальцевого.

7. 14 березня 2015 року за бої на Дебальцевському плацдармі був нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІI ступеня. Згодом він отримав звання генерал-лейтенанта.

8. Петро Порошенко характеризує нового командувача ООС як мужню людину, яка застосовує ефективні дії з організації оборони й відбиття наступу російських військ. "Я твердо переконаний, що його рівень підготовки дозволить успішно виконати поставлені завдання", - підкреслив Порошенко, представляючи 6 травня Олександра Сирського.

9. Дружина – Харченко Тамара Іванівна. Син – Олександр.

10. Відповідно до декларації за 2018 рік, Олександр Сирський заробив минулого року понад 640 тис.грн., дружина – заробітну плату у розмірі 7500 грн та 10 тис.320 грн – допомогу при народженні дитини. 

Дружина Сирського, має у власності садовий будинок у Київській області (152, 9 кв.м), дві земельні ділянки (2015 кв.м. і 467 кв.м). Сам Олександр Сирський володіє земельною ділянкою в 1000 кв.м. в Київській області та квартирою у столиці (105, 6 кв.м), машиномісце (13 кв.м.), автомобіль Renault Megane.  

У готівці генерал-лейтенант тримає $ 10 тис., на банківських рахунках – 176 тис. грн.

Нові досьє

Арестович Олексій. ДОСЬЄ

Rudenko Serhii. PROFILE

Руденко Сергій. ДОСЬЄ

Сергій Руденко: Путін хотів від Зеленського лише капітуляції. Але він прорахувався

Oleksandr Svishchov: biznesmen, filantrop, osoba publiczna, prezes ukraińskiej Federacji Piłki Wodnej

Свіщов Олександр Юрійович. ДОСЬЄ

Hryhoriy Kozlovskyy: ukraiński biznesmen i aktywna osoba publiczna Dossier

Досьє Григорія Козловського - українського бізнесмена та активного громадського діяча

Щуцький Олександр Геннадійович. ДОСЬЄ

Жоравович Дмитро Олексійович

Реклама

Партнери