Персони

07 Березня 2018
Саакашвілі хоче повернутися до України цього року
Михайло Саакашвілі, джерело фото: mediananny.com

Михайло Саакашвілі, джерело фото: mediananny.com

Нині екс-президент Грузії їздить Європою

Лідер партії "Рух нових сил" Міхеіл Саакашвілі заявив, що має свідоцтво про проживання в Нідерландах, але часто їздить Європою.

Про це він розповів в інтерв'ю російському виданню "Медуза".

"Я їжджу по Європі – весь час переміщаюся між Брюсселем, Мюнхеном, Амстердамом, Варшавою і Тернезеном, це місто моєї дружини", – сказав Саакашвілі і додав, що осіле й спокійне європейське життя для нього нудне.

Висланий із України політик повідомив, що в Варшаві був лише один день.

"Коли я в'їхав до Польщі, поляки формально задали питання: чи не прошу я політичного притулку. Моя відповідь була – ні. Я міг перебувати на польській території 15 днів, але відразу переїхав до Голландії і отримав там посвідчення особи, яке дає право працювати і пересуватися Європейським союзом", – сказав Саакашвілі.

Він пояснив, що його дружина – голландка, тому там можна отримати офіційний статус без того, щоб просити політичного притулку.

"Я ніде не хочу просити політичного притулку. А тут я легально перебуваю як член сім'ї громадянина. Щойно я приїхав, буквально за півгодини мені вручили свідоцтво про проживання. Це дає мені право, наприклад, відкрити рахунок у банку, тому що у мене жодного банківського рахунку не залишилося", – сказав Саакашвілі.

"Я можу пересуватися, можу мати легальну роботу. Наприклад, у мене вже є пропозиції читати лекції і заробляти гроші", – повідомив він.

Читайте також: Саакашвілі анонсував марш за відставку "бариги" Порошенка та перевибори.

Лідер РНС сказав, що у нього "протягом багатьох місяців взагалі не було ніякого документа, крім якогось папірця", який відібрали на початку січня.

"Мене з цим папірцем в Україні навіть на поїзд не саджали. Нотаріуси відмовлялися приймати мене, говорили, що у мене немає посвідчення особи. Тобто я був, але мене ніби не було. І ось після 6-7 місяців небуття у мене хоча б з'явився документ. Це приємно", – зізнався він.

На фразу, що з таким документом Україна повинна прийняти, Саакашвілі відповів: "Ні, українська теперішня влада поставила мені трирічну заборону (на в'їзд)".

"Але я майже впевнений, що вже в цьому році повернуся в Україну. Не думаю, що вони довго протримаються. Люди, у яких такі істерики, не можуть довго протриматися, з огляду на український характер, волелюбність українського народу і його прагнення до змін", – заявив він.

"Що стосується сім'ї, то половину часу вони проводять у Голландії, а половину в Грузії, тому що мій син там вчиться. Зараз у моєї дружини презентація книги в Азербайджані, в Баку. Вона теж громадський діяч, до цього вона була на конференції з міжнародної політики у Флориді", – сказав Саакашвілі.

На запитання, на що він живе, політик відповів: "У мене є кілька тисяч доларів. Сім'я у мене небагата, але з нормальним голландським доходом. І на перших порах цього цілком вистачить. А далі я не пропаду".

"Ще раз кажу: у мене вже пропозиції є читати лекції, у мене буде, я думаю, купа інших можливостей, буде з чого вибирати. Тож я не буду залежати, наприклад, від доходу нашої партії чи від фандрайзингу нашої партії в Україні", – заявив лідер РНС.

Нагадаємо, Михайло Саакашвілі перебуває в Нідерландах. Йому заборонили в'їзд до України на три роки.

Зранку 5 грудня 2017 року до квартири Михайла Саакашвілі увірвалися СБУ та ГПУ. Екс-очільник Одеської ОДА втік на дах будинку і погрожував стрибнути. Пізніше його затримали і вручили підозру. Саакашвілі інкримінували сприяння учасникам злочинних організації (ч.1 ст. 256).

А 12 лютого 2018 року Саакашвілі затримали у столичному ресторані.

Пізніше у Державній прикордонній службі повідомили, що видворили лідера партії "Рух нових сил" Михайла Саакашвілі до Польщі.

22 вересня 2017 року Мостиський суд Львівської області визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України.

Нові досьє

Арестович Олексій. ДОСЬЄ

Rudenko Serhii. PROFILE

Руденко Сергій. ДОСЬЄ

Сергій Руденко: Путін хотів від Зеленського лише капітуляції. Але він прорахувався

Oleksandr Svishchov: biznesmen, filantrop, osoba publiczna, prezes ukraińskiej Federacji Piłki Wodnej

Свіщов Олександр Юрійович. ДОСЬЄ

Hryhoriy Kozlovskyy: ukraiński biznesmen i aktywna osoba publiczna Dossier

Досьє Григорія Козловського - українського бізнесмена та активного громадського діяча

Щуцький Олександр Геннадійович. ДОСЬЄ

Жоравович Дмитро Олексійович

Реклама

Партнери