Персони

17 Жовтня 2018
Рада лишила недоторканними "опоблоківців" Вілкула та Колєснікова
Олександр Вілкул (ліворуч) та Дмитро Колєсніков, джерело фото: dniprograd.org

Олександр Вілкул (ліворуч) та Дмитро Колєсніков, джерело фото: dniprograd.org

Рада лишила недоторканними двох "опоблоківців"

Верховна Рада не підтримала подання ГПУ на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від "Опозиційного блоку" Олександра Вілкула.

Про це повідомляє "Досьє".

За це рішення проголосували 137 депутатів, "проти" - 36 нардепів, утрималися - 2 та не голосували 70 народних обранців. Проти проголосували 33 депутати "Опозиційного блоку" і по одному нардепу від "Відродження", "Волі народу" та "Народного фронту".

Тим часом не голосували 29 депутатів БПП, 11 - "Народного фронту", 5 - "Опозиційного блоку", 4 - "Радикальної партії", 5 - "Волі народу", 11- "Відродження", та 5 позафракційних депутатів.

Під час засідання Верховної Ради генпрокурор Юрій Луценко нагадав, що прокуратура Дніпропетровської області здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків).

Йдеться про розкрадання бюджету шляхом уникнення оподаткування певних операцій за допомогою посадових осіб Дніпропетровської ОДА та РДА у 2010-12 роках.

Підозрюється, що Вілкул, коли очолював Дніпропетровську ОДА, забезпечив передачу у травні 2011 року ПАТ "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат" понад 30 га земельних ділянок. Ця земля була колективною власністю колгоспу-комбінату "Катеринівський" у Нікопольському районі.

За словами Луценка, це завдало збитків громадським інтересам на понад 12 мільйонів гривень.

Понад того, У 2012 році, Вілкул, за даними ГПУ, видав розпорядження щодо зміни цільового призначення 45 га, якою володіла ТОВ "Арт Ленд". Він особисто наказав голові Дніпропетровської РДА узгодити це прохання.

Розпорядження підписав сам Вілкул, а а підпис керівника Держкомзему сфальсифікували. В результаті землю перевели у землі промисловості, хоча у "Арт Ленду" не було необхідних для цього документів.

Компанія повинна була компенсувати за зміну цільового призначення 8,172 млн гривень, але заплатила всього 3 млн грн. Таким чином збитки від цього злочину становили 5 мільйонів гривень, або близько $800 тисяч на той час і по тому курсу.

Верховна Рада розглянула подання генерального прокурора на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від фракції "Опозиційний блок" Дмитра Колєснікова.

"За" це рішення проголосували 163 нардепи з 226 необхідних.

ГПУ звинувачує Колєснікова в умисному зловживанні службовим становищем в інтересах третіх осіб, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 с. 364 ККУ).

За словами Луценка, Колєсніков, перебуваючи на посаді очільника Агентства держмайна, у 2014 році підписав документи, відповідно до яких були відчужені два цехи ДП "Науково-дослідного та конструкторсько-технологічного інституту трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади". У результаті це держпідприємство втратило можливість виготовляти ракети "Смерч", "Ураган" і "Град".

Нові досьє

Жоравович Дмитро Олексійович

Ярош - Зеленському: "Лоханувся? Вибачся!"

Соляник Олексій Анатолійович. ДОСЬЄ

Пудрик Денис Валерійович. ДОСЬЄ

Макаренко Оксана Вікторівна. ДОСЬЄ

Чекурда Тарас. ДОСЬЄ

Тронь Сергій. ДОСЬЄ

10 секс-скандалів в українській політиці

Федорко Іван Петрович. ДОСЬЄ

Ярош: Росія загострює ситуацію. Україні треба готуватися до війни з Росією

Реклама

Партнери