Персони

26 Липня 2018
Путін подарував Трампу м'яч з чіпом-передавачем, - Bloomberg
Дональд Трамп та Володимир Путін, джерело фото: RT

Дональд Трамп та Володимир Путін, джерело фото: RT

Президент Росії подарував президенту США м'яч з чіпом всередині

У м'ячі, який президент Росії Володимир Путін передав очільнику США Дональду Трампу під час прес-конференції в Фінляндії, є чіп-передавач.

Про це повідомляє видання Bloomberg.

Зокрема, маркування на м'ячі вказує на те, що в ньому міститься чіп з крихітною антеною, яка передає сигнал на телефони, що знаходяться поблизу.

Втім, це не шпигунський пристрій, а функція м'яча, розрекламована компанією Adidas. Зокрема, на світлинах з прес-конференції в Гельсінкі видно, що м'яч мав логотип для комунікації біля поля.

"Під час виробництва, чіп NFC поміщається всередину м'яча під цим логотипом, який нагадує значок сигналу Wi-Fi", - повідомляється на веб-сайті Adidas.

Чіп дозволяє фанатам отримувати доступ до відео гравців, змагань та іншої мультимедіа, якщо вони підносять свої мобільні пристрої до м'яча. Ця функція вмонтована і у м'яч, яким грали під час чемпіонату світу з футболу 2018 року. Він продається на веб-сайті Adidas за $165.

У компанії Adidas відмовилися коментувати, чи може цей чіп бути зламаний російськими хакерами. Втім, зараз немає жодних припущень про те, що у таких м'ячів та чіпів є уразливості в системі безпеки. Сам чіп не може бути змінений, відповідно до опису продукту на веб-сайті Adidas.

Тим часом на фотографіях з прес-конференції не можна визначити, чи міг цей чіп бути видалений чи замінений справжнім шпигунським механізмом. Понад те, м'яч могли повністю підробити спеціально для цієї події.

"Процес перевірки безпеки, який робиться для всіх подарунків, провели і для футбольного м'яча. Ми не збираємося додатково коментувати процедури безпеки", - наголосила речниця Білого дому Сара Сандерс.

Наразі в адміністрації Трампа не кажуть, чи були виявлені які-небудь зміни в м'ячі, або де м'яч будуть тривати в майбутньому.

16 липня у столиці Фінляндії Гельсінкі відбулася зустріч Дональда Трампа з Володимиром Путіним. Під час неї останній і подарував Трампу м'яч, який після цього перевірили американські служби безпеки.

Нові досьє

Жоравович Дмитро Олексійович

Ярош - Зеленському: "Лоханувся? Вибачся!"

Соляник Олексій Анатолійович. ДОСЬЄ

Пудрик Денис Валерійович. ДОСЬЄ

Макаренко Оксана Вікторівна. ДОСЬЄ

Чекурда Тарас. ДОСЬЄ

Тронь Сергій. ДОСЬЄ

10 секс-скандалів в українській політиці

Федорко Іван Петрович. ДОСЬЄ

Ярош: Росія загострює ситуацію. Україні треба готуватися до війни з Росією

Реклама

Партнери