Персони

14 Вересня 2021
Пудрик Денис Валерійович. ДОСЬЄ
Український державний діяч і вчений

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

Денис Пудрик — кандидат економічних наук та магістр юридичних наук. Державний радник митної служби 3 рангу. Державний радник податкової та митної справи 3 рангу. Обіймав ряд керівних посаду у митній службі.

Біографія

Народився 13 липня 1977 року в місті Макіївка Донецької області (Україна).

Має три повні вищі освіти.

Зокрема, у 1999 році закінчив Донецький державний технічний університет, спеціальність — менеджмент зовнішньоекономічної діяльності (магістр з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності). 

У 2010 році — Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при президентові України, спеціальність — державне управління (магістр державного управління).

У 2012 році — Національний університет "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого", спеціальність — правознавство (магістр юридичних наук).

Кар'єра в державних органах 

Роботу в митних органах розпочав у 1998 році на посаді інспектора митного поста "Донецьк — аеропорт" Донбаської регіональної митниці.

З 1998 по серпень 2005 року в Донбаській регіональної митниці пройшов шлях від інспектора до начальника відділу контролю митної вартості Донбаської регіональної митниці. Згодом працював начальником багатьох митниць.

З серпня 2005 року по листопад 2006 року працював заступником начальника Донецької митниці.

З листопада 2006 року по травень 2008 року був першим заступником начальника Маріупольської митниці.

З травня по липень 2008 року — виконувач обов'язків заступника начальника Східної митниці.

З липня 2008 року по грудень 2009 року — заступник начальника Східної митниці.

З грудня 2009 року по квітень 2010 року працював начальником Бердянської митниці. 

З квітня 2010 року по травень 2011 року — начальник Кримської митниці.

З травня по вересень 2011 року — начальник Чернігівської митниці.

З вересня 2011 року по квітень 2012 року — начальник Львівської митниці. 

З квітня по грудень 2012 року — начальник Луганської митниці.

З грудня 2012 року по червень 2013 року — начальник Кримської митниці.

З червня 2013 року по травень 2014 року — начальник Кримської митниці.

З травня 2014 по березень 2015 року — заступник начальника Кіровоградської митниці. Рішенням Кіровоградського Окружного суду від 28 січня 2020 року з 25 березня 2015 року був поновлений на посаді.

З червня 2019 року — в.о. проректора з інфраструктури університету Державної фіскальної служби (ДФС).

В серпні 2020 року був призначений виконуючим обов'язки начальника Одеської митниці, пізніше – заступником начальника Одеської митниці державної митної служби.

В кінці серпня 2021 року переміг у конкурсі на заміщення посади начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області й був представлений колективу 1 вересня 2021 року. 

Робота на Одеській митниці

Денис Пудрик працював на Одеській митниці з серпня 2020 року до серпня 2021 року. Фактично одразу після призначення на посаду начальника Одеської митниці в інтерв'ю РБК-Україна Денис Пудрик заявив, що його перебування на цій посаді не "влаштувало" групу одеських контрабандистів, які й намагалися усіма правдами й не правдами усунути його з посади.

Попри це в інтерв'ю Пудрик повідомив, що серпневий показник адміністрованих митних надходжень склав 3,7 млрд грн, перевищивши на 1,1 млрд грн надходження серпня минулого року. Цей показник став найбільшим місячним показником та відсотком виконання у 2020 році.

У вересні 2020 року митницею під керівництом Пудрика також було забезпечено виконання планового показника на понад 3,8 млрд грн митних платежів. Сумарно за ІІІ квартал 2020 року Одеська митниця перевищила надходження попереднього кварталу на 2,5 млрд грн. В цілому ж, надходження за вересень-жовтень на Одеській митниці стали найбільшими за 2019-2020 роки.

21 жовтня наказ про покладання обов'язки начальника Одеської митниці Дениса Пудрика втратив чинність. Він обіймав цю посаду рівно два місяці. Після цього його було призначено заступником начальника Одеської митниці, де він пропрацював до серпня 2021 року.

За підсумками 2020 року Одеською митницею було забезпечено перерахування до держбюджету майже 41,5 млрд грн. Попри пандемію, цей показник перевищив митні надходження 2019 року на 2,5 млрд грн або на понад 36 млн дол. США.

У лютому 2021 року заступник керівника Одеської митниці Денис Пудрик заявив про спроби контрабандистів дискредитувати його. Наступним кроком, за його словами,могла стати спроба порушення кримінального провадження проти нього. 

"Останнім часом спостерігаю за недолугими спробами дискредитації мене як митника й заступника керівника Одеської митниці та Держмитслужби як органу, на який державою покладено функції із забезпечення митної безпеки та захисту митних інтересів України. Мета - дуже проста, перетворити митницю на кишеньковий орган в руках контрабандистів, аби без проблем обслуговувати свої нехитрі схеми", - написав тоді Пудрикна своїй сторінці у Facebook.

Задля цього, за його словами, "зацікавлені особи" навіть запустили потужну інформаційну кампанію, в якій задіяли чимало механізмів для маніпуляції суспільною думкою.

У кінці липня 2021 року Денис Пудрик спростував інформацію про початок роботи на посаді голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Одеської області. 

"Для всіх, хто не зміг або не захотів перевірити або ж уточнити у мене особисто - я не працюю в ДПРС Одеської області! Я виграв там конкурс, (і) не більше. На посаду не заступив. Не був там жодного разу. Ніяких команд не давав, навіть ні з ким ще там не розмовляв. Зараз я як працював, так і продовжую працювати заступником начальника Одеської митниці. Більш того, я зараз взагалі перебуваю в щорічній відпустці", - написав Пудрик.

Попри це, за його словами, очевидний фейк розлетівся по деяких виданнях, а в його поширенні навіть "взяли участь чиновники, завзято виступають за боротьбу з корупцією".

 

Наукова діяльність

Денис Пудрик є кандидатом економічних наук за спеціальністю економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). Є автором і співавтором численних наукових публікацій, статей і книг, зокрема:

- "Регулювання інвестиційної діяльності в регіонах зі спеціальним режимом функціонування" (у співавторстві з В.М. Хобта, Т.О. Степанова, Д.В. Єгоренко), 2001.

- "Формування стратегії зовнішньоекономічної діяльності промислового підприємства" (у співавторстві з Степанова Т.О.), 2000.

- "Використання мит в регулюванні зовнішньоекономічної діяльності підприємств", 2000.

- "Оцінка привабливості підприємства для здійснення інвестицій" (у співавторстві з Степанова Т.О., Ткаченко І.О.), 2001.

- "Обгрунтування методів регулювання зовнішньоекономічної діяльності", 2002.

- "Особливості розвитку ринку металопродукції: загальні тенденції та аналіз рівня конкуренції в галузі", 2006.

- "Сервісне обслуговування платників податків: до питання формування змісту поняття. — Актуальні проблеми вітчизняної юриспруденції (у співавторстві з Степанова Т.О., Ткаченко І.О.), 2016.

- "Правове регулювання повноважень Державної фіскальної служби України щодо притягнення до адміністративної відповідальності", 2016.

- "До питання нормативного визначення терміна "арешт" у діяльності державної фіскальної служби України", 2016.

Нагороди та звання

Денис Пудрик нагороджений відомчими нагородами Державної митної служби України, а саме: "Відмінний митник" II ступеня (2007); "За сумлінну службу в митних органах України" III ступеня (2009); "Почесний митник України" (2009); "За досягнення в митній справі" II ступеня (2010); "Покрова Пресвятої Богородиці" (2010); "За досягнення в митній справі" (2011).

Крім того, нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня. Має звання "Заслуженого економіста Автономної Республіки Крим". Спеціальне звання: державний радник податкової та митної справи III рангу.

Сім'я

Денис Пудрик одружений та має п'ятьох. Дружина Наталія Пудрик має свій ресторанний бізнес.

Додаткові матеріали

Профіль в Facebook:https://www.facebook.com/profile.php?id=100043356695341

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу