Персони

17 Листопада 2018
Продан Мирослав. 10 фактів із життя
Найголовніше – із життя колишнього в.о. голови Державної фіскальної служби України, якого підозрюють у незаконному збагаченні
 1. 39 років. Народився 8 жовтня 1979 року у селі Кукавка Могилів-Подільського району, що на Вінниччині.
   
 2. У 2003 році закінчив Рівненський інститут слов’янознавства Київського славістичного університету, за кваліфікацією – менеджер у митній справі.

 3. З 2008 року - у податкових органах Вінниці. Пройшов шлях від посади головного державного податкового ревізора-інспектора відділу організації погашення податкового боргу до начальника ДПА у Вінницькій області. За часів Віктора Януковича – очолював Вінницьку міську податкову інспекцію.
   
 4. 1 липня 2016 року був призначений в.о. керівника ДФС України. Залишив цю посаду у вересні 2018 року – щоб уникнути конфлікту інтересів, оскільки планував узяти участь в конкурсі на заміщення вакантної посади глави відомства.
   
 5. Влітку 2016 року програма "Схеми" з’ясувала, що Продан фігурував у відкритих кримінальних провадженнях, порушених за статтею зловживання службовим становищем. Йшлося про перешкоджання роботі фірмам, які займалися експортом волоських горіхів. Продан свою провину відкидає і каже, що у цих справах він проходить як свідок.
    
 6. Наприкінці серпня 2018 року генпрокурор Юрій Луценко передав до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури частину матеріалів кримінального провадження щодо Мирослава Продана. Йому інкримінують придбання і будівництво нерухомості через підставних осіб в Україні і Туреччині. Луценко також звинуватив Продана в "безлічі випадків щодо контрабанди, які допустили його підлеглі".
   
 7. 5 листопада 2018 року о 6.20 Продан залишив територію України на молдавському автомобілі через пункт контролю "Могилів-Подільський" та направився в Кишинів. Звідти він відлетів до Варшави. Сам екс-керівник ДФС стверджує, що перебуває на лікуванні у Німеччині.
   
 8. 14 листопада журналіст Юрій Бутусов оприлюднив листування з месенджера колишнього голови ДФС, яке стосується таємної купівлі нерухомості у Туреччині. Мова йде про будинки на загальну суму 2,4 млн євро. Сам Продан каже, що оприлюднене листування сфабриковане. 
 9. За даними Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, за період з липня 2016 року по червень 2018 року екс-в.о. голови ДФС придбав: дві квартири у елітній столичній новобудові вартістю 6,7 млн грн., два будинки в Турецькій Республіці вартістю 78 млн грн., три автомобілі представницького класу, загальною вартістю 3,4 млн грн.
   
 10. 15 листопада 2018 року прокурор САП склав та підписав письмове повідомлення про підозру Продану у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368-2 КК України (незаконне збагачення службовою особою).

Нові досьє

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA