Персони

08 Травня 2018
Порошенко: Половина тих, хто воює на Донбасі - громадяни Росії

Петро Порошенко, джерело фото: podrobnosti.ua

Щонайменше половина із тих, хто зараз воює в Донбасі є громадянами Росії.

Такі дані озвучив президент Петро Порошенко в інтерв'ю телеканалу CBS News, пише прес-служба глави держави.

Глава держави заявив, що Україна має підтверджені данні про перебування у окупованій частині Донбасу регулярних російських військ, а також військ із так званих "російських волонтерів", які були набрані через російську мобілізаційну систему.

"Ми маємо підтверджені цифри, що в різні періоди їх кількість була від 10 тис. до 2,5 тис. — регулярних російських військ на окупованій території. Плюс вони мають майже 50 тис військ так званих "російських волонтерів", які були набрані через російську мобілізаційну систему і направлені туди. Однак, вони вдають, що вони не солдати регулярної армії. Але вони — росіяни, вони — за національністю росіяни, вони — російські солдати. Вони використовують російську зброю та амуніцію. І це — росіяни", - сказав Порошенко, відповідаючи на питання скільки зараз російських солдат перебувають на сході України.

За словами Петра Порошенка, російський президент прагне відвоювати Україну, аби повернути її до СРСР або ж відновленої Російської імперії.

"Він (Путін — ред.) хоче повернути Радянський Союз. Він відповів в інтерв'ю на питання, що є найбільшою катастрофою 20 століття — не Друга світова війна, не Хіросіма, не Чорнобиль, а розпад СРСР. Це його мислення", — зазначив президент.

Він додав, що Росія хоче дестабілізувати Україну та досягнення Революції гідності, тому і затіяла цю гру. І хоча у світовій політиці це звучить як "нова холодна війна", а Україна є "лінією фронту холодної війни", але Україна "має гарячу війну зараз".

Нові досьє

Каплін Сергій. 10 фактів із життя

Богомолець Ольга. 10 фактів із життя

Шевченко Олександр. 10 фактів із життя

Тарута Сергій. 10 фактів із життя

Наливайченко Валентин. 10 фактів із життя

Хто кому кум, сват і брат в українській політиці. Версія 2019 року

Митрополит Епіфаній. 10 фактів із життя

Кулагін Олексій Володимирович. ДОСЬЄ

Насіров Роман. 10 фактів із життя

Прокопчук Олександр. 10 фактів із життя

Реклама

Партнери