Персони

09 Жовтня 2018
Політв`язень Балух написав заповіт

Володимир Балух, джерело фото: zik.ua

І призупиняє голодування

Засуджений в Криму український активіст Володимир Балух вирішив припинити голодування і написав останню волю на випадок фізичної або психічної смерті.

Про це йдеться в зверненні Балуха, пишуть "Крим.Реалії".

Його лист від 8 жовтня зачитав на прес-конференції в Києві архієпископ УПЦ КП Климент.

"Використавши останній шанс знайти в каральній системі окупанта хоча б щілину, де б горіли паростки здорового глузду або натяк на честь, я вирішив припинити режим голодування", - написав Балух.

Станом на 9 жовтня Балух голодує 205 день.

"Честь і гідність мого народу, відстояні на Майдані ціною життів героїв Небесної сотні вартують більше, ніж життя окремо взятого мене. Саме тому, я не дозволю собі вживати їжу з рук окупанта і вдягнути його тюремну робу", - додав Балух в листі.

"Розуміючи наслідки дієвого дотримання мною тексту цієї заяви, звертаюсь до Вас і прошу виконати свою останню волю: в разі фізичної або психічної смерті не залишити моє тіло на окупованій території", - додав політв'язень.

Балух також написав, що волів би, щоб його поховали в сільській місцині на березі Дніпра неподалік Києва.

Ув'язнений окупантами в анексованому Криму український активіст Володимир Балух оголосив безстрокове голодування на знак протесту проти незаконного вироку у сфабрикованій проти нього кримінальній справі.

 

3 жовтня так званий "Верховний суд" окупованого Криму пом'якшив на місяць вирок українському активісту Володимиру Балуху до 4 років і 11 місяців колонії і 10 тисяч рублів штрафу.

Російське слідство звинувачувало Балуха в зберіганні зброї. Сам він каже, що зазнав репресій через проукраїнську позицію, зокрема ‒ через прапор України, який був на подвір'ї його будинку.

Нові досьє

Насіров Роман. 10 фактів із життя

Прокопчук Олександр. 10 фактів із життя

Продан Мирослав. 10 фактів із життя

Гандзюк Катерина. 10 фактів із життя

Карижський Максим. ДОСЬЄ

Вакарчук: "Я готовий принести в жертву творчість"

Остап'юк Юрій. ДОСЬЄ

Маринович Ярослав. ДОСЬЄ

Довбенко Андрій. ДОСЬЄ

Поплавська Марина. 10 фактів із життя

Реклама

Партнери