Персони

04 Травня 2020
"Плюс 120 тисяч смертей до кінця року": Зеленський застеріг від повного скасування карантину
За словами президента, згідно з дослідженнями, повне скасування карантину матиме "шокуючі наслідки"

Президент Володимир Зеленський наголошує, що якщо завтра Україна повернеться до звичного ритму життя, це потенційно плюс 120 тисяч смертей до кінця року.

Про це йдеться у його відеозверненні.

Зеленський побажав українцям терпіння "дотримуватись карантину та дочекатися безпечної обстановки". "Подивіться на статистику країн, де або не запроваджували карантинні заходи, або зробили їх м’якими. Результат - тисячі смертей та десятки тисяч захворілих щодня. Так, є негативний вплив карантину на економіку. Втрати від нього - болючі. Але потенційні втрати від високої захворюваності та смертності - катастрофічні", - зауважив Зеленський.

Він додав, що, згідно з дослідженнями, повне скасування карантину матиме "шокуючі наслідки". "Якщо завтра ми повернемось до звичного нам ритму життя, - це потенційно плюс 120 тисяч смертей до кінця року. Саме тому пом’якшення карантину не може бути передчасним. Воно поетапне, і перше пом’якшення відбудеться вже скоро, 11 травня. Будуть відкриті, зокрема парки, сквери, салони краси, літні майданчики кафе та ресторанів", - зауважив Зеленський.

За його словами, актуальна наразі статистика "дає нам надію на майбутнє".

"Проте ситуація могла би бути іншою. Ми могли мати не 12, а 200 тисяч захворілих. Є дві причини, чому вдалось уникнути критичного сценарію. Перша причина - це вчасно вжиті заходи. Жорсткі, але, як показав час, - правильні. Друга причина - це заслуга наших українських лікарів. Їх професійність, мужність та самовідданість на передовій боротьби з коронавірусом", - сказав глава держави.

Нові досьє

Rudenko Serhii. PROFILE

Руденко Сергій. ДОСЬЄ

Сергій Руденко: Путін хотів від Зеленського лише капітуляції. Але він прорахувався

Oleksandr Svishchov: biznesmen, filantrop, osoba publiczna, prezes ukraińskiej Federacji Piłki Wodnej

Свіщов Олександр Юрійович. ДОСЬЄ

Hryhoriy Kozlovskyy: ukraiński biznesmen i aktywna osoba publiczna Dossier

Досьє Григорія Козловського - українського бізнесмена та активного громадського діяча

Щуцький Олександр Геннадійович. ДОСЬЄ

Жоравович Дмитро Олексійович

Ярош - Зеленському: "Лоханувся? Вибачся!"

Реклама

Партнери