Персони

04 Травня 2020
"Плюс 120 тисяч смертей до кінця року": Зеленський застеріг від повного скасування карантину
За словами президента, згідно з дослідженнями, повне скасування карантину матиме "шокуючі наслідки"

Президент Володимир Зеленський наголошує, що якщо завтра Україна повернеться до звичного ритму життя, це потенційно плюс 120 тисяч смертей до кінця року.

Про це йдеться у його відеозверненні.

Зеленський побажав українцям терпіння "дотримуватись карантину та дочекатися безпечної обстановки". "Подивіться на статистику країн, де або не запроваджували карантинні заходи, або зробили їх м’якими. Результат - тисячі смертей та десятки тисяч захворілих щодня. Так, є негативний вплив карантину на економіку. Втрати від нього - болючі. Але потенційні втрати від високої захворюваності та смертності - катастрофічні", - зауважив Зеленський.

Він додав, що, згідно з дослідженнями, повне скасування карантину матиме "шокуючі наслідки". "Якщо завтра ми повернемось до звичного нам ритму життя, - це потенційно плюс 120 тисяч смертей до кінця року. Саме тому пом’якшення карантину не може бути передчасним. Воно поетапне, і перше пом’якшення відбудеться вже скоро, 11 травня. Будуть відкриті, зокрема парки, сквери, салони краси, літні майданчики кафе та ресторанів", - зауважив Зеленський.

За його словами, актуальна наразі статистика "дає нам надію на майбутнє".

"Проте ситуація могла би бути іншою. Ми могли мати не 12, а 200 тисяч захворілих. Є дві причини, чому вдалось уникнути критичного сценарію. Перша причина - це вчасно вжиті заходи. Жорсткі, але, як показав час, - правильні. Друга причина - це заслуга наших українських лікарів. Їх професійність, мужність та самовідданість на передовій боротьби з коронавірусом", - сказав глава держави.

Нові досьє

Карпін Юрій Володимирович. ДОСЬЄ

Хто такий Сергій Сивохо?

Володимир Зеленський: Якщо не закінчу війну, потрібна інша людина

Хто такий Дмитро Разумков?

Лозовський Тарас Андрійович

Хто така Олена Зеленська?

Уруський Олег. ДОСЬЄ

Мусаєв Халід. ДОСЬЄ

Марина Ставнійчук: “Я розмовляла не з рядовим аграрником, а з людиною державного рівня”

Шмигаль Денис. 10 фактів із життя прем'єр-міністра України

Реклама

Партнери