Персони

26 Січня 2018
Особливий статус Донбасу має бути зафіксований в Конституції України
Спецпредставник США щодо України Курт Волкер, джерело фото: life.ru

Спецпредставник США щодо України Курт Волкер, джерело фото: life.ru

Спецпредставник США Курт Волкер також наголошує на важливості Мінських угод

Курт Волкер зазначає, що реінтеграція Донбасу повинна лягти в основу відповідної резолюції Радбезу ООН.

Про це йдеться в його інтерв'ю Deutsche Welle.

"Мінські угоди дуже важливі. По-перше, вони є інструментом, згідно з яким Росія підтверджує свою прихильність до відновлення суверенітету і територіальної цілісності України. Це дуже і дуже важливо. Реінтеграція цих територій до складу України, а це - частина Мінських угод - має стати основою резолюції Радбезу ООН.", - каже він.

"По-друге, Мінські домовленості містять всі необхідні для цього елементи: режим припинення вогню, відведення важких озброєнь, місцеві вибори, амністія для тих, хто брав участь у військовому конфлікті. Особливий статус для сходу України, який повинен бути зафіксований в Конституції України"", - додає Волкер.

"Всі ці пункти можуть бути виконані і можуть стати основою для реінтеграції цих регіонів. Але проблема в тому, що реалізовані вони не були. В основному через те, що ті сили, якими керує Росія, не припиняють бойові дії і не виводять війська. Від початку збройного конфлікту не було жодного тижня, протягом якої дотримувався б режим припинення вогню", - підкреслив спецпредставник США.

Він зазначив, що тому в Україні вважають Мінські угоди провальними, - оскільки вони не привели до завершення конфлікту.

"Росії потрібно прийняти принципове рішення: припинити конфлікт і встановити мир. Наразі Росія, як і раніше, заперечує свою безпосередню участь, наполягаючи, що для стабілізації ситуації на сході України потрібно мати справу з підконтрольними Росії структурами в регіоні. Поки справи йдуть саме так, ситуація не вирішиться. Ми всі сподіваємося, що Росія перегляне свою позицію, а саме - її керівництво дійде висновку, що окупація територій України більше не в його інтересах", - резюмував він.

 

Нові досьє

Жоравович Дмитро Олексійович

Ярош - Зеленському: "Лоханувся? Вибачся!"

Соляник Олексій Анатолійович. ДОСЬЄ

Пудрик Денис Валерійович. ДОСЬЄ

Макаренко Оксана Вікторівна. ДОСЬЄ

Чекурда Тарас. ДОСЬЄ

Тронь Сергій. ДОСЬЄ

10 секс-скандалів в українській політиці

Федорко Іван Петрович. ДОСЬЄ

Ярош: Росія загострює ситуацію. Україні треба готуватися до війни з Росією

Реклама

Партнери