Персони

22 Квітня 2018
Маломуж: Гундяєв був не проти української Церкви, але Кучмі не вистачило політичної волі
Микола Маломуж, скріншот: Еспресо.TV

Микола Маломуж, скріншот: Еспресо.TV

2003 року Гундяєв був не проти єдиної української церкви

Керівники трьох провідних українських православних конфесій (УПЦ КП, УПЦ МП, УАПЦ), вселенський патріарх Варфоломій та органи державної влади у 2003 році впритул підійшли до питання утворення єдиної помісної православної церкви України, однак своє останнє вирішальне слово тоді не сказав президент Леонід Кучма.

Про це ввечері у суботу, 21 квітня 2018 року, заявив екс-голова Служби зовнішної розвідки Микола Маломуж в ефірі програми "Вердикт" з Сергієм Руденком на телеканалі Еспресо.TV.

За його словами, за помісну церкву однозначно виступали патріарх Київський та Всієї Русі-України Філарет й нині покійні митрополит Володимир від Московського патріархату та митрополит Мефодій від УАПЦ. Проти реалізації цього проекту не заперечував навіть нинішній голова РПЦ Кирило (Гундяєв), що на момент проведення перемовин і консультацій між усіма сторонами відповідав за зовнішні зв'язки Московської патріархії.

"Тоді він був (Гундяєв, - ред.) начальником відділу зовнішніх зносин РПЦ - при Олексії. Ми йому сказали прямо у нас в Києві: "Митрополите, ми виходимо на такому форматі і нас Вселенський підтримає. Або погоджуєтеся із цим форматом і залишаєтеся дружньою сестринською церквою, або ви будете вороги №1. І він сказав: "При цій ситуації ми готові сприяти створенню автокефалії, нам нема куди діватися", - повідомив Маломуж.

Разом з тим на заваді утворенню помісної церкви тоді став брак "політичної волі президента", додав він.

Відповідно, засідання Синоду не відбулося, а Константинопольський патрірах Варфоломій сказав: "Не готові".

Слід зазначити, що на той час Маломуж займав посаду заступника голови Державного комітету України у справах національностей та релігій (Держкомнацрелігій).

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення до Константинополя про створення незалежної помісної Церкви.

УПЦ МП вважає, що президент Петро Порошенко перевищив владу.

Читайте також: Порошенко в Раді: Питання незалежної помісної Церкви - це питання нацбезпеки.

18 квітня архієреї двох церков передали Порошенку звернення до Константинопольского патріарха щодо автокефальної церкви в Україні. Крім УПЦ МП.

Раніше президент України Петро Порошенко дійшов згоди із Вселенським патріархом Варфоломієм щодо єдиної помісної церкви та звернувся до Верховної Ради за підтримкою ідеї створення єдиної автокефальної церкви в Україні.

Нові досьє

Юрчишин Ярослав. ДОСЬЄ

Шаптала Наталія. ДОСЬЄ

Іллєнко Пилип. ДОСЬЄ

Чумак Віктор. ДОСЬЄ

Шуфрич Нестор. 10 фактів із життя

Дегрик Олена. ДОСЬЄ

Гончарук Олексій. ДОСЬЄ

Шевцов Євген Олександрович. ДОСЬЄ

Завітневич Олександр. ДОСЬЄ

Данилюк Олександр. ДОСЬЄ

Реклама

Партнери