Персони

22 Квітня 2018
Маломуж: Гундяєв був не проти української Церкви, але Кучмі не вистачило політичної волі
Микола Маломуж, скріншот: Еспресо.TV

Микола Маломуж, скріншот: Еспресо.TV

2003 року Гундяєв був не проти єдиної української церкви

Керівники трьох провідних українських православних конфесій (УПЦ КП, УПЦ МП, УАПЦ), вселенський патріарх Варфоломій та органи державної влади у 2003 році впритул підійшли до питання утворення єдиної помісної православної церкви України, однак своє останнє вирішальне слово тоді не сказав президент Леонід Кучма.

Про це ввечері у суботу, 21 квітня 2018 року, заявив екс-голова Служби зовнішної розвідки Микола Маломуж в ефірі програми "Вердикт" з Сергієм Руденком на телеканалі Еспресо.TV.

За його словами, за помісну церкву однозначно виступали патріарх Київський та Всієї Русі-України Філарет й нині покійні митрополит Володимир від Московського патріархату та митрополит Мефодій від УАПЦ. Проти реалізації цього проекту не заперечував навіть нинішній голова РПЦ Кирило (Гундяєв), що на момент проведення перемовин і консультацій між усіма сторонами відповідав за зовнішні зв'язки Московської патріархії.

"Тоді він був (Гундяєв, - ред.) начальником відділу зовнішніх зносин РПЦ - при Олексії. Ми йому сказали прямо у нас в Києві: "Митрополите, ми виходимо на такому форматі і нас Вселенський підтримає. Або погоджуєтеся із цим форматом і залишаєтеся дружньою сестринською церквою, або ви будете вороги №1. І він сказав: "При цій ситуації ми готові сприяти створенню автокефалії, нам нема куди діватися", - повідомив Маломуж.

Разом з тим на заваді утворенню помісної церкви тоді став брак "політичної волі президента", додав він.

Відповідно, засідання Синоду не відбулося, а Константинопольський патрірах Варфоломій сказав: "Не готові".

Слід зазначити, що на той час Маломуж займав посаду заступника голови Державного комітету України у справах національностей та релігій (Держкомнацрелігій).

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення до Константинополя про створення незалежної помісної Церкви.

УПЦ МП вважає, що президент Петро Порошенко перевищив владу.

Читайте також: Порошенко в Раді: Питання незалежної помісної Церкви - це питання нацбезпеки.

18 квітня архієреї двох церков передали Порошенку звернення до Константинопольского патріарха щодо автокефальної церкви в Україні. Крім УПЦ МП.

Раніше президент України Петро Порошенко дійшов згоди із Вселенським патріархом Варфоломієм щодо єдиної помісної церкви та звернувся до Верховної Ради за підтримкою ідеї створення єдиної автокефальної церкви в Україні.

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович