Персони

10 Березня 2018
Маляр: Затримання Рубана може бути переділом сфер впливу на ринку нелегального обігу зброї
Юрист Анна Маляр не виключає, що затримання Володимира Рубана пов`язане із переділом нелегального продажу зброї

Анна Маляр:

Додам ще одну версію до подій з затриманням Рубана.

- переділ сфер впливу на ринку нелегального обігу зброї.

Те, що нелегальна зброя рано чи пізно використовується для вчинення злочину, зрозуміло. Тому, офіційне припущення, що зброя завозилась саме для цього, не є свідченням високопрофесійності - це речі очевидні.

Про багатогранну діяльність Рубана знали всі і навіть Гугл. Чому лише зараз відбулось офіційне викриття?

Чому протягом цього тижня сталось цілих два гучних викриття каналів торгівлі зброєю? Викривало обидва рази одне і те ж відомство.

Яка насправді мета затримання ми зможемо більш/менш зрозуміти оцінюючи не початок викриття, а його завершення. Якщо буде вирок і реальне покарання з його відбуттям - тоді, так! Слава спецслужбам! Якщо ж історія завершиться нічим - тоді це елемент торгу, тиску, шантажу, перемовин тощо. "Нічим" - це в публічнй площині, бо тим чим насправді завершуються гучні затримання без обвинувального вироку знає лише вузьке коло осіб.

І, щоб ви розуміли, сучасні канали збуту нелегальної зброї - це вже давно не канали, а широко розгалужені мережі. Вони, якщо вірити Європолу, за структурою є і вертикальні, і горизонтальні. Горизонтальні злочинні угрупування - це ті, які не мають жорсткої вертикалі підпорядкування. От так, як громадянське суспільство навчилось вибудовувати горизонтальні мережі, так само і організована злочинність навчилась будувати свій організований світ за іншими принципами. Такі угурпування дуже складно викривати.

В Україні, щоправда, досі переважають горизонтальні злочинні угрупування, з верхівкою у вищих кабінетах влади. Тому, з одного боку - горизонтальні злочинні організації простіше викривати для правоохоронців, але в українських реаліях це ускладнено тим, що на верхівці злочинної структури завжди буде якийсь високопосадовець(група, клан). Тому, якщо викривають, та ще й так гучно - значить когось на верхніх щаблях злочинної структури хочуть замінити, або, взагалі, перепідпорядкувати налагоджений кримінальний потік іншому клану.

Нагадаємо, що суд заарештував переговорника Рубана на два місяці.

Як відомо, керівника Центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана було затримано 8 березня на КПВВ з арсеналом зброї.

9 березня Рубану було повідомлено про підозру за ч.1 ст. 263 КК "Незаконне поводження зі зброєю", та ч.1 ст.14 "Готування до злочину", ч.3 ст.258 "Терористичний акт".

Нові досьє

Rudenko Serhii. PROFILE

Руденко Сергій. ДОСЬЄ

Сергій Руденко: Путін хотів від Зеленського лише капітуляції. Але він прорахувався

Oleksandr Svishchov: biznesmen, filantrop, osoba publiczna, prezes ukraińskiej Federacji Piłki Wodnej

Свіщов Олександр Юрійович. ДОСЬЄ

Hryhoriy Kozlovskyy: ukraiński biznesmen i aktywna osoba publiczna Dossier

Досьє Григорія Козловського - українського бізнесмена та активного громадського діяча

Щуцький Олександр Геннадійович. ДОСЬЄ

Жоравович Дмитро Олексійович

Ярош - Зеленському: "Лоханувся? Вибачся!"

Реклама

Партнери