Персони

04 Липня 2018
Луценко: Янукович залишив 8 тисяч баксів у держказні, у мене було трохи більше
Юрій Луценко, джерело фото: www.dsnews.ua

Юрій Луценко, джерело фото: www.dsnews.ua

Янукович залишив у казні менше, ніж було у мене після в'язниці

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що після втечі екс-президента Віктора Януковича у державній скарбниці залишилось менше коштів, ніж було у нього, після повернення із в'язниці.

Про це він сказав у середу на зустрічі президента Петра Порошенка з представниками бізнесу, пише УП.

За його словами, наразі Україну часто критикують через нібито невдалу боротьбу з корупцією, але це неправда.

"Згідно із законом, відповідальність ГПУ за злочини категорії "А" (від губернатора і вище). До 2016 року, щасливий сказати, що всі ключові справи щодо Януковича і його державної мафії фактично слідство завершило. Зараз на стадії ознайомлення з матеріалами і передачі до суду", - розповів очільник Генпрокуратури.

"Ми всі без втручання, але з нетерпінням чекаємо суду над Януковичем, бо це є принциповим наслідком Революції Гідності для колишніх, нинішніх і майбутніх керівників держави", - додав він.

Луценко зазначив, що також за його відомством розслідування справ категорії "Б", в яких уже є 2267 вироків по корупції.

Він додав, що ГПУ вдалося вже повернути до держскарбниці понад 2 мільярди доларів, 1,5 мільярда з яких по спецконфіскації, решта - по результатам вироків.

"З моєї точки зору, в нашій зоні відповідальності щось відбувається. Між нами, це більше, ніж у будь-який рік до Революції Гідності", - сказав генпрокурор.

"У чому проблема? У тому, що новостворені антикорупційні органи поки що можуть похвалитися одним вироком над бухгалтером і великими перспективами. Я не та людина, яка збирається їх дискредитовувати", - додав Луценко.

За його словами, ГПУ "бере на себе" будь-які справи, які передають із Національного антикорупційного бюро і готовий всіляко допомагати.

"І це не просто слова, бо 40% справ НАБУ спільні з ГПУ. Це добра співпраця. Але ми сподіваємося, що вони також дадуть якийсь результат, після якого світ перестане докоряти Україну", - заявив очільник Генпрокуратури.

При цьому, на його думку, що скільки б правоохоронці не саджали корупціонерів, цього не достатньо для реальної боротьби з корупцією.

"Україна після Януковича, у перший день прем'єр-міністра Яценюка, мала 8 тисяч баксів у державній скарбниці. 8 тисяч баксів на все! На освіту, на медицину, на дороги, на війну, на все. Перепрошую, але у мене після тюрми вдома було трошки більше", - сказав Луценко.

Він додав, що за за чотири роки президентства Януковича, той завдав збитків державі у 40 мільярдів доларів, що рівняється річному бюджету країни.

За його словами, Україна зараз напівзатоплений корабель, хоч, на його думку, Порошенко вдалося зробити вже чимало для його відновлення.

При цьому Луценко запевнив, що ще треба зробити багато чого, але треба подолати "совок у головах", знищити "підкилимні ігри" та інше.

Нові досьє

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA

Від Техасу до Вайомінгу: українець Сергій Тронь відкриває новий дата-центр у США

Nykyta Izmaylov

Ізмайлов Никита. ДОСЬЄ

Арестович Олексій. ДОСЬЄ

Rudenko Serhii. PROFILE

Реклама

Партнери