Персони

03 Травня 2019
Лаврусь Андрій Миколайович. ДОСЬЄ
Керівник кіровоградського обласного контактного центру "Гаряча лінія", депутат Олександрівської районної ради VI скликання

Біографія та освіта

Народився 2 жовтня 1988 року в смт. Олександрівка Кіровоградської області.

З 1995 по 2005 роки навчався в Олександрівській загальноосвітній школі №3. У 2005 році вступив до Кіровоградського національного технічного університету на факультет автоматики та енергетики на спеціальність: "Системи управління і автоматики", спеціалізація: "Комп’ютеризовані локальні системи і мережі, перетворення та обробка інформації".

В 2009 році отримав базову вищу освіту за напрямком підготовки "Комп’ютеризовані системи, автоматика і управління", диплом бакалавра з відзнакою. В цьому ж році продовжив навчання для отримання повної вищої освіти. 

В 2010 році закінчив КНТУ та отримав диплом спеціаліста з відзнакою і здобув кваліфікацію інженера-системотехніка. 

Після здобуття освіти кілька років працював страховим агентом у страховій компанії "ХДІ страхування", інженером-програмістом на ВАТ "2-й ім. Петровського" цукровий завод, менеджером з логістики.  

Політична кар’єра 

З лютого 2010 р. по червень 2013 р. – заступник Голови Олександрівської районної організації Політичної Партії "Фронт Змін". Член ради місцевої організації.

З 2012 року працює у громадській приймальні Олександрівської районної організації політичної партії "Фронт Змін".

З лютого 2013 р. по липень 2014 р. помічник-консультант народного депутата України Андрія Табалова. 

З червня 2013 року по теперішній час безпартійний.

На парламентських виборах 2014 балотувався по кіровоградському мажоритарному округу № 102, але програв. 

На місцевих виборах 2015 року балотувався від Блоку Петра Порошенка до Кіровоградської обласної ради.

Був депутатом Олександрівської районної ради VI скликання. 

З 2016 року по сьогоднішній час працює в Кіровоградській ОДА разом з губернатором Сергієм Кузьменком. 

Громадська діяльність

Керує компаніями "Кіровоградський обласний контактний центр» та громадська організація "Центральноукраїнський антикорупційний офіс".  

Зв’язки

Андрій Лаврусь був помічником народного депутата Андрія Табалова,який разом із батьком після парламентських виборів 2012 року відмовилися входити до фракції "Батьківщина", з якою пройшли до парламенту. Також Табалови фігурували як депутати, що голосували за "закони 16 січня". Саме Табалов-старший подарував екс-президенту золотий батон.  

Табалов є бізнес-партнером одіозного регіонала Віталія Хомутинника. Зокрема, у квітні 2018 року Хомутинник продав Табалову свою частку у хлібному бізнесі.  

Скандали 

Під час виборів 2014 року Лавруся звинувачували в тому, що він планував уникнути призову до зони проведення АТО. Суперник Лавруся на виборах Олександр Ковтун заявив, що 23 вересня 2014 року Лаврусю була вручена повістка до військомату, але він уникнув призову, бо балотувався до ВР. 

У жовтні 2018 року Лаврусь фігурував в якості заявника на відведення ділянки землі. В результаті голосування земельної комісії Кіровоградської міськради відносно землевідводу Лаврусь разом з іще одним активістом отримали в оренду землю на 49 років.

У 2014 році Андрій Лаврусь виступав з критикою губернатора Кіровоградщини Сергія Кузьменка та навіть спалив його опудало на центральній площі міста. Проте після того, як йому запропонували очолити Кіровоградський обласний контактний центр "Гаряча лінія", він змінив позицію.

У вересні 2015 року Андрій Лаврусь заявив,що отримав відповідь від профільного комітету ВР щодо його запиту стосовно неправомірних дій олександрівських поліцейських, але згодом стверджував, що він не скаржився на керівництво поліції, а хтось відправив запит від його імені.

Під час останніх президентських перегонів Андрій Лаврусь неодноразово критикував тодішнього кандидата у президенти Володимира Зеленського, ставши на бік чинного глави держави Петра Порошенка. Зокрема, у період виборів на своїй сторінці у Facebook він звинувачував Зеленського у популізмі та в тому, що він не їздить по регіонах, а також робив глузливі дописи щодо подальшої долі «Приватбанку» при президенті Зеленському. 

Нові досьє

Мусаєв Халід. ДОСЬЄ

Марина Ставнійчук: “Я розмовляла не з рядовим аграрником, а з людиною державного рівня”

Шмигаль Денис. 10 фактів із життя прем'єр-міністра України

Сім’я “Квартал 95”

Снєгирьов: ФСБ РФ вербує українських силовиків через контрабанду з "Л/ДНР"

10 запитань до президента Зеленського

Сивохо Сергій. 10 фактів із життя

Іонушас Сергій. ДОСЬЄ

Звіробій Маруся. 10 фактів із життя

Довгий Станіслав Олексійович. ДОСЬЄ

Реклама

Партнери