Персони

21 Грудня 2018
Кулагін Олексій Володимирович. ДОСЬЄ
Керуючий власник девелоперської компанії «ОМОКС». Олексій Володимирович переконаний, що кращі будівельники - ті, хто починав свій шлях із будівництва шахт.

Біографія

Народився 7 квітня 1955 року у м. Курахове Донецької області. Дитинство і шкільні роки пройшли в м. Щастя Луганської області, куди на роботу на нову ТЕЦ були направлені його батьки після закінчення навчання.

У 1981 році закінчив Комунарський гірничо-металургійний інститут, факультет промислового та цивільного будівництва за спеціальністю «Інженер-будівельник». Після закінчення інституту за розподілом направлений на роботу в систему комбінату «Луганськшахтобуд».

У 1982 році керував загоном шахтобудівників у Калузькій області на «підйомі нечорнозем'я». Після згортання цієї ініціативи на державному рівні повернувся до будівництва шахт, заводів, фабрик, житла та соцкультпобуту по всій країні.

У 1985 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Підготовка основ під бутобетонні фундаменти» в московському Центральному науково-дослідному інституті будівельних конструкцій.

У 1986 році керував загоном шахтобудівників з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції та будівництвом житла для відселених із чорнобильської зони (місто Славутич, села Недра і Саварка). У той час займав посаду першого заступника керуючого трестом «СТАХАНОВШАХТОБУД», у якому працювали 12 тисяч осіб.

У грудні 1988 року після землетрусу у Вірменії очолив загін рятувальників у м. Ленінакан.

З січня 1989 року по 1991 рік керував загоном шахтобудівників на відновленні житлового фонду м. Кіровакан.

 

Кар'єра

Із 1992 року працював кризовим менеджером у країнах колишнього СРСР. Після закінчення цієї місії повернувся до України, де живе і працює.

У 1995 році скорочення державного фінансування, пов'язане з програмою реструктуризації вугільної промисловості, викликало масові банкрутства шахтобудівних підприємств. Галузь практично стала не затребуваною, і Олексій Кулагін вирішив змінити сферу діяльності.

У 1998 році заснував і очолив ТОВ «Бізнес-центр». Основний напрямок - оціночна діяльність, консалтинг, аудит, процедури банкрутства, санації, управління корпоративними правами держави, девелопмент будівельних проектів, управління нерухомістю. Підприємство брало активну участь у розвитку ринку земель Луганської області.

У 2003 році призначений заступником начальника головного управління земельних ресурсів Луганської області, створив обласне управління оцінки та організації ринку земель.

У 2004 році очолив ТОВ «Транссервіс-Інвест», переїхав до Києва. На посаді генерального директора розробив концепцію використання земель концерну «Стоїк» під будівельно-інвестиційні проекти.

У 2005 році став співзасновником девелоперської компанії «ОМОКС».

З 2010 року обирався депутатом Петропавловсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області VI і VII скликання, очолював комісію з питань будівництва, торговельного, побутового обслуговування, транспорту та зв'язку комунальної власності та соціального розвитку території.

ТОВ «ОМОКС»

Девелоперська компанія «ОМОКС» реалізує масштабний будівельний проект - житловий комплекс «Чайка». Фактично, це справжнє місто з населенням 20 тисяч жителів. Це найбільший кондомініум у Європі. Концепція забудови та експлуатації комплексу докорінно відрізняється від інших новобудов Києва. І це було відзначено численними преміями та нагородами. Так, упродовж 10 років «Чайку» визнають кращим житловим комплексом України.

У 2008 році ЖК «Чайка» названо кращою комплексною забудовою України і відзначено дипломом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України. У 2011 році «Чайка» підтвердила звання найкращої комплексної забудови за версією інтернет-голосування у конкурсі, організованому Конфедерацією будівельників України. У 2013 році ЖК «Чайка» визнаний кращим житловим комплексом України у номінації премії «Народне визнання» в галузі будівництва, а також переможцем номінації «Національна торговельна марка року» у конкурсі «Людина року». Комплекс має нагороди за версіями рейтингів «Лідер року», «Лідер рейтингу комфортності серед житлових масивів Київської області», «Гордість країни», «Лідер будівельної галузі», Всеукраїнської будівельної премії iBuild та інших. Група архітекторів і будівельників, які реалізували проект ЖК «Чайка», стала лауреатами Державної премії в галузі архітектури.

Компанія реалізувала низку інших соціальних та інфраструктурних проектів. Зокрема, будівництво храму на території ЖК «Чайка», адміністративно-побутового комплексу, трапезної, недільної школи, бювету з кремнієвим водоочищенням і приміщення для обрядів хрещення.

Також ТОВ «ОМОКС» реалізовано наймасштабніший інфраструктурний проект у Київській області щодо забезпечення розвитку території інженерною інфраструктурою. Проект стартував з масштабного прокладення інженерних комунікацій, а також 70 км інженерних мереж, які здатні забезпечити місто із 300-тисячним населенням. Усі житлові масиви, які будуються на території села Чайки, користуються інженерними мережами, прокладеними ТОВ «ОМОКС».
2019 року товариство планує почати реалізацію нових проектів. Зокрема, проект «Українська Венеція» передбачає створення малоповерхового селища в венеціанському стилі з каскадною системою озер, гольф-клубом і повним комплексом інфраструктурних об'єктів. Передбачається, що ціни на житло в цьому елітному закритому клубному селищі будуть цілком доступними. Іще один запланований проект - «Яхт-Клуб» - будівництво елітного житла зі стоянками для яхт.

Меценатство і благодійність
Щорічно за підтримки Олексія Кулагіна проводяться дитячо-юнацькі заходи Всеукраїнський турнір з тенісу «CHAYKA-CUP», турнір з футзалу «Мундіаль», відкритий кубок Києва Всеукраїнського союзу таеквон-до «Битва під каштанами», конкурс талантів для дітей віком до 16 років «Чайка має таланти». Також щороку виділяються кошти для навчання дітей у Європейській школі «Михайло», фінансову допомогу отримують онкохворі діти та особи з інвалідністю.

Нагороди та досягнення
Нагороджений урядовими нагородами СРСР.

За досягнення в бізнесі відзначений українськими нагородами.

Є нагороди за співучасть у житті та становленні Української православної церкви.

Лауреат номінації «Топ-менеджер будівельного ринку» премії «IBuild Ukraine» як генеральний директор компанії «ОМОКС» (2012). У 2013 році отримав нагороду в номінації «Людина року». У 2014 році - «Національний сертифікат« Керівник року».

Нагороджений орденами князя Володимира I ступеня, орденом Ярослава Мудрого, преподобних Антонія і Феодосія Печерських III ступеня і Святого Миколая Чудотворця.

Сім'я
Одружений. Дружина Оксана Георгіївна - не тільки супутник по життю, але і партнер по бізнесу: Кулагіни є співвласниками «ОМОКС». Виростили п'ятьох дітей, які подарували їм п'ятьох онуків.

Переконання
«У всіх розвинених країнах інвестор може відкрити публічну карту і подивитися, скільки коштує кожна ділянка в місті і які вимоги та обмеження є по цій території, побачити повну інформацію про викуп і про суму зобов'язань, яку він повинен сплатити на розвиток інфраструктури. Ми повинні пам'ятати, що за розвитком міст визначається цивілізаційний рівень нації і народу». (Киеввласть, 4 жовтня 2017 р.).

«Я свідомо не хочу займатися політикою. Політика - це коли ти повинен говорити те, що від тебе хочуть почути, а не те, що є насправді. Я вважаю за краще мати право на висловлювання власних думок у тому руслі, в якому я вважаю за потрібне, а не пристосовуватися під електоральні мрії та ілюзії або під ще когось». (Киеввласть, 4 жовтня 2017 р.).

«Колись я прочитав статтю в японському ЗМІ, що на 7,22% людей радіація не діє. Це на генетичному рівні, і у них є здатність виживати. І знаєте, коли я працював на ЧАЕС, я весь час про це пам'ятав. І просто там нам вручали посвідчення "чорнобильця", давали категорію, яку потрібно було продовжувати. Так я ось жодного разу не продовжував її. Тому що якщо занадто приділяти увагу цьому, то хвороби прийдуть. І не один я так робив. Я знаю таких же 12 осіб. Це така психосоматика, яка дозволяє тобі бути здоровим, пройшовши через це. Я вважаю, що саме це мене і врятувало». (Факти. ICTV, 17 грудня 2018 р.).

«Захист бізнесу - це захист цієї держави. А з іншого боку, необхідно нагадувати уряду і СБУ, що рейдерські захоплення і блокування роботи "білих" підприємств розцінюються як економічна диверсія проти України. Тому що це послаблює економіку України, веде до безробіття, порушення економічних зв'язків, втрати робочих місць і втрати обороноздатності країни». (Факти. ICTV, 17 грудня 2018 р.).

Хобі
Захоплюється спортом з дитинства, коли батьки віддали Олексія до секцій акробатики і боротьби. Майстер спорту СРСР з самбо і дзюдо. Почесний президент Федерації дзюдо Луганській області. Захоплюється стрільбою, плаванням, більярдом та верховою їздою.

Нові досьє

Уруський Олег. ДОСЬЄ

Мусаєв Халід. ДОСЬЄ

Марина Ставнійчук: “Я розмовляла не з рядовим аграрником, а з людиною державного рівня”

Шмигаль Денис. 10 фактів із життя прем'єр-міністра України

Сім’я “Квартал 95”

Снєгирьов: ФСБ РФ вербує українських силовиків через контрабанду з "Л/ДНР"

10 запитань до президента Зеленського

Сивохо Сергій. 10 фактів із життя

Іонушас Сергій. ДОСЬЄ

Звіробій Маруся. 10 фактів із життя

Реклама

Партнери