Персони

19 Вересня 2019
Коба Катерина. ДОСЬЄ
Активістка, волонтер, відеоблогер

Народилася на Луганщині, опікується правами переселенців з  Донбасу і Криму, розвиваючи мережу “Громадська взаємодія”.

ОСВІТА ТА РОБОТА

Катерина Коба народилась 13 березня 1986 року у місті Брянка Луганської області. У 2001-му вона з батьками переїхала до Києва, де закінчила Перший медичний коледж (фах - медсестра), а в 2009 році отримала диплом біолога-генетика Інституту біології та медицини Національного університету ім. Т. Шевченка.

Паралельно вона вступила на факультет правознавства Національної академії внутрішніх справ, який закінчила у 2013 році, після закінчення якого стала працювати у бізнес-сфері. Розпочавши кар’єру як помічник нотаріуса, Катерина Коба також була менеджером з розвитку та фінансовим директором приватної компанії.

ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

У 2013-2014 роках, підтримавши масові протести проти непідписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом, Катерина приєдналася до акцій Автомайдану та почала займатися волонтерською діяльністю. Вона допомагала пораненим під час Революції Гідності, а згодом доставляла допомогу на фронт - у зону проведення Антитерористичної операції.

Оскільки Луганщина є рідною для Катерини, то окупацію Криму і частини Донбасу вона сприйняла дуже особисто. Як волонтерка організовувала збір і доставку продуктів та дитячого одягу до закладів Слов’янська і Соледара.

З 2018 року Катерина - керівник департаменту соціальних проектів компанії “Росинка”, де як голова Благодійного фонду “Громадська взаємодія”, реалізувала низку проектів підтримки ініціатив із дитячого та юнацького розвитку, спортивних та мистецьких проектів.

У 2019 році вона стала співзасновницею руху “Стоп політичній корупції”, учасники якого спостерігали за тим, щоб президентські та парламентські вибори відбувалися чесно. Серед завдань - контроль за доброчесністю кандидатів, протидія фальсифікаціям, фіксація правопорушень та співпраця з правоохоронними органами.

МЕДІАКТИВНІСТЬ

Нині весь напрацьований досвід Катерина Коба намагається реалізувати в рамках проекту “Громадська взаємодія”, який має на меті нівелювати будь-які форми дискримінації внутрішніх переселенців, забезпечити гарантовані громадянам України соціальні та політичні права, а також моніторити ефективність державних програм на підтримку переселенців.

Катерина Коба є авторкою серії політично-освітніх відеоблогів “Політика із Катериною Кобою”. У випусках, які виходять на каналі в YouTube та сторінці проекту “Громадська взаємодія”, вона робить аналіз актуальних політичних подій та пояснює складні процеси зрозумілою для широкої аудиторії мовою.

Крім цього, вона веде авторські колонки у “Лівому Березі” та “Українській правді”, де аналізує проблеми проблем внутрішньо переміщених осіб та пропонує модливі шляхи вирішення.

Теги

Коба

Нові досьє

Мусаєв Халід. ДОСЬЄ

Марина Ставнійчук: “Я розмовляла не з рядовим аграрником, а з людиною державного рівня”

Шмигаль Денис. 10 фактів із життя прем'єр-міністра України

Сім’я “Квартал 95”

Снєгирьов: ФСБ РФ вербує українських силовиків через контрабанду з "Л/ДНР"

10 запитань до президента Зеленського

Сивохо Сергій. 10 фактів із життя

Іонушас Сергій. ДОСЬЄ

Звіробій Маруся. 10 фактів із життя

Довгий Станіслав Олексійович. ДОСЬЄ

Реклама

Партнери