Персони

25 Серпня 2022
Ізмайлов Никита. ДОСЬЄ
Український інвестор, банкір

Засновник фінтех-фонду N1, до портфеліо якого входить один з провідних українських необанків sportbank

Біографія

Народився 1987 року у Миколаєві. У 2009 закінчив Українську академію банківської справи у Сумах при Національному Банку України, здобувши ступінь магістра зі спеціальності «Бухгалтерський облік та аудит».

Як розповідає сам Никита Ізмайлов, він почав працювати ще із студентських років: продавав пластикові вікна.

«Я вчився в академії та створив маленьку дистриб’юторську мережу. Позичив гроші у батьків, зібрав промо-стенди, надрукував флаєри. Ідея бізнесу полягала в тому, щоб пропонувати перехожим робити заміри та дізнаватися попередню ціну вікон. Після цього до клієнтів приїжджав майстер із заводу», - розповідає Никита. 

Професійна кар’єра

Упродовж 2009–2012 років Никита Ізмайлов працював старшим аудитором компанії KPMG. Ще чотири роки – з 2012 по 2016 – був фінансовим директором групи PMBL, з 2016 по 2023 роки був акціонером компанії Parimatch.

«У Parimatch я з нуля створював юридичну структуру: спочатку у нас було тільки одне українське ТОВ з напівзакритим статусом. Треба було розробити методику, алгоритми, ліцензовані обов’язки, за допомогою чого і як ми будемо працювати у Parimatch», - згадує Никита Ізмайлов.

Нові технології, впроваджені у Parimatch, дозволили за 2 роки набрати критичну масу онлайн-користувачів та стати флагманов в e-commerce не лише в Україні, але й у сусідніх країнах.

У 2016 році Никита, як він зізнається, відчув «легке вигоряння» від роботи і вирішив покинути посаду CFO Parimatch. Того ж року став акціонером Parimatch, а також заснував компанію Eat Easy, яка спеціалізується на виробництві корисних напоїв та снеків.

Никита Ізмайлов є засновником та CEO профільного інвестиційного фінтех-фонду N1, до портфеля якого входить необанк sportbank, платіжна система Asquad, стартап з технологією Tap to phone Transenix та інші фінтех-проекти.

Необанк sportbank

Ідея створення необанку у Никити Ізмайлова виникла у 2017 році. На розробку платформи та створення бренду пішло 2 роки, і вже 2019 з’явився sportbank, який швидко вийшов на MVP.

Партнером необанка став Оксі Банк, що належить Олегу Баляшу, а також Таскомбанк Сергія Тігіпка. Наразі sportbank є єдиним необанком, що працює з двома банківськими ліцензіями.

За два роки роботи sportbank зумів залучити понад 400 тисяч клієнтів та видати близько 1,3 млрд грн кредитних коштів. Карткою sportbank було оплачено покупки на суму понад 24 млн гривень, а клієнти банку отримали більше 23 млн. грн. кешбеку.

CEO sportbank Никита Ізмайлов так пояснює успіх необанку:

«Наші клієнти мають усі переваги мобільного банку – безпечне отримання всіх банківських послуг, не виходячи з дому – на відстані кількох кліків. Це, звичайно, безкоштовне оформлення та обслуговування картки, платежі та перекази, як внутрішні, так і міжнародні, розстрочка для купівлі товарів під 0,001%, депозити та ощадні рахунки, оформлення/перевипуск картки онлайн, миттєві віртуальні картки, кредитний ліміт, цілодобова підтримка та багато іншого. Але головна наша «фішка» – неординарне позиціонування. Проєкт орієнтований на успішних, сучасних, прогресивних молодих людей з активною життєвою позицією як у переносному, так і в прямому значенні. А саме – на людей, у житті яких важливе місце посідає спорт. Крутий кешбек на послуги в категорії «Спорт», що сягає 20%, став унікальною пропозицією на ринку, яка одразу ж привернула увагу». 

Проект TRANSENIX

TRANSENIX, який використовує технологію Tap to phone, дасть можливість українським бізнесменам використовувати гаджети в якості платіжного терміналу. Цей проєкт найбільше оцінили представники малого бізнесу, які завдяки цій технології можуть відмовитися від купівлі дорогих касових апаратів або терміналів.

Технологія TRANSENIX пройшла сертифікацію Visa та Mastercard з безпеки свого рішення, і сьогодні це перший і єдиний подібний проєкт в Україні. Сума вкладень у нього склала $500 тис.

Благодійність та допомога ЗСУ

У квітні 2022 року у мобільному застосунку sportbank з’явився розділ «Благодійність», який містить перелік кількох фондів, що допомагають українській армії та вимушеним переселенцям в межах України. На середину липня 2022 року понад 2 тисячі клієнтів sportbank переказали на благодійні потреби близько 1 мільйона гривень.

Також станом на літо 2022 року акціонери банку виділили 2 млн грн на потреби армії, мільйон з яких був використаний на закупівлю тепловізорів для ЗСУ.

Никита Ізмайлов особисто спонсорує благодійний фонд на підтримку України U-Hero. Саме з нього було профінансовано ще одну ініціативу, спрямовану на підвищення обороноздатності українських бійців – лазерні тири. Завдяки тренуванню у таких тирах можна швидко, ефективно та безпечно освоїти навички ведення бою, поводження зі зброєю. Більше того, можна навіть обрати потрібні погодні умови, а не чекати реального настання дощу, снігу тощо.

Завдяки цим комплексам можна у короткі терміни підготувати солдат, заощадивши фінансові та людські ресурси. У фонді U-Hero підрахували, що лише навчання гранатометників з використанням «лазеру» економить 32 мільйонів євро на місяць, які за реальних умов тренування були б витрачені на боєприпаси.

«Переваги такого підходу очевидні, – зазначає Никита Ізмайлов. – Вірогідність поранення, а тим більше загибелі військових при навчанні прямує до нуля, на відміну від навчання на полігонах, які нерідко знаходяться у зоні ворожих обстрілів. При цьому комплекси здатні максимально реалістично моделювати погодні умови. Крім того, бійцям доступні різні макети зброї – від пістолетів Макарова до Джавелінів та Стінгерів». 

Родина

Никита Ізмайлов одружений, виховує 3 дітей.

Нагороди

У 2021 році Никита Ізмайлов увійшов до рейтингу ТОП СЕО та фаундерів банків до 40 років за версією журналу Banker. Його sportbank також був відзначений нагородами. У 2019 році він став найкращим Fintech-стартапом за версією щорічної престижної премії Payspace Magazine Awards. А в 2021 був визнаний другим найкращим необанком за версією Ukrainian Fintech Awards. У 2022 пройшла церемонія нагородження банків, фінансових і страхових компаній FinAwards 2022, де sportbank взяв аж 3 нагороди: бронзу в номінації «Народний банк» (срібло отримав A-Банк, а золото — monobank), срібло за «Найкращу кредитну картку» та бронзу у номінації «Найкращий мобільний додаток».

Хобі

Никита Ізмайлов – фанат спорту та здорового способу життя. Захоплюється бігом, бере участь у марафонах

Ось як він сам розповідає, чим для нього є спорт.

«Спорт – це про здоров’я, дисципліну, але головне – це про вибір, який багато чого говорить про особистість», - каже Никита Ізмайлов.

 

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович