Персони

11 Вересня 2019
Іллєнко Пилип. ДОСЬЄ
Екс-голова Держкіно України

Останні 50 років українське кіно важко уявити собі без родини Іллєнків. Ця династія була і лишається визначальною у вітчизняному кінематографі.

Останні 5 років українське кіно розвивалося при Пилипові Іллєнку, який стояв на чолі Держкіно. Юрист за освітою, кіношник за духом, боєць за натурою.

Біографія

41 рік. Народився у Києві. Батько – відомий український кінорежисер Юрій Іллєнко, мати – актриса Людмила Єфименко-Іллєнко. Рідний брат – політик, один із лідерів "Свободи" Андрій Іллєнко.

За освітою – юрист. 1999 року закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Працював у Мінюсті та апараті Верховної Ради України. Був юрисконсультом в "Укртелекомі", займався приватною юридичною практикою.

Кіно

У 2008-2014 роках був директором ТОВ "Іллєнко Фільм", один із організаторів кінофестивалю "Відкрита ніч".

Вперше знявся у фільмі в 4 роки у фільмі "Лісова пісня. Мавка". Зіграв у кінофільмах "Легенда про княгиню Ольгу", "Солом’яні дзвони", "Лебедине озеро. Зона", "Аве Марія", "Молитва за гетьмана Мазепу", "Говерла".

Політика

Тричі кандидував на парламентських виборах України. 2012 року він був 122-м, а у 2019-му - № 9  у виборчому списку Всеукраїнського об’єднання "Свобода". Однак до Верховної Ради так і не потрапив.

У 2014 році призначений головою Держкіно. 19 серпня 2019 року подав у відставку з цієї посади. За його словами, керівна посада на державній службі – це "скоріше прокляття, аніж винагорода". На згадку про роботу у Держкіно Пилип Юрійович набив собі тату.

Звинувачення

У 2017 році телеканал "1+1" звинуватив Держкіно у тому, що воно пропускає на український ринок багато серіалів нібито російського виробництва, а також допускає певні зловживання чи маніпуляції з боку телеканалу "Україна". Пилип Іллєнко усі звинувачення відкинув.

У квітні 2019 року детективи НАБУ відкрили провадження у за заявою організації "Спілка добровольців" щодо того, що Держкіно фінансувало 49% бюджету фільму кінокомпанії Зеленського за назвою "Я, ти, він, вона". Пилип Іллєнко усі звинувачення відкинув. У серпні 2019 року НАБУ закрило це кримінальне провадження.

Сім'я

Одружений. Дружина – Євгенія Іллєнко. Подружжя виховує двох синів – Георгія та Святослава.

Нові досьє

Юрчишин Ярослав. ДОСЬЄ

Шаптала Наталія. ДОСЬЄ

Іллєнко Пилип. ДОСЬЄ

Чумак Віктор. ДОСЬЄ

Шуфрич Нестор. 10 фактів із життя

Дегрик Олена. ДОСЬЄ

Гончарук Олексій. ДОСЬЄ

Шевцов Євген Олександрович. ДОСЬЄ

Завітневич Олександр. ДОСЬЄ

Данилюк Олександр. ДОСЬЄ

Реклама

Партнери