Персони

05 Серпня 2018
"Голодування повністю виправдане", - письменник Літтель написав відкритого листа Сенцову
Письменник Джонатан Літтель написав відкритого листа Олегу Сенцову

Письменник Джонатан Літтель написав відкритого листа українському режисеру, політв'язню Олегу Сенцову, який продовжує голодування в російській колонії.

Текст листа опублікувало видання The Guardian.

"Письменник не впевнений, що лист дійде до Сенцова, але "хотів би, щоб він знав, що не самотній у цьому світі".

"Дорогий Олег Геннадійович Сенцов, Ви, ймовірно почуваєте себе дуже самотнім у виправній колонії Лабитнангі, найпівнічнішої в'язниці Росії, так далеко від України та рідних. Я пишу вам, не знаючи, чи надійде цей лист до Вас, але хочу, щоб Ви знали, що Ви не один: є багато людей в усьому світі — таких же як ви режисерів, письменників, журналістів, активістів і просто звичайних людей, які думають про Вас, підтримують Вас і всім серцем бажають бачити Вас вільним", - йдеться у листі.

Літтель розповів, що уявляє собі страх і відчай сім'ї Сенцова, які чіпляються за будь-яку надію.

"Триває 82 день з тих пір, як Ви оголосили голодування (станом на 3 серпня, - ред.). Ви зробили це, щоб висловити протест не тільки проти несправедливості свого ув'язнення, але й щоб звільнити також 65 своїх співвітчизників, які ув'язненні в тюрмах Росії за тяжкими звинуваченнями. Цей жест, голодування до смерті, є однією з найбільш жорстких форм протесту, яку будь-хто може зробити. У Вашому випадку тим більше, оскільки двоє Ваших дітей чекають Вас в Криму (де Вас і заарештували) з бабусею, оскільки Ваша дружина була змушена тікати з України. Можна тільки уявити їх страх, їх страждання і розпач, з якими вони чіпляються за найменшу надію. Але, незважаючи ні на що, Ваше рішення почати це голодування повністю виправдане", - пише Літтель.

Крім цього, письменник зазначив, що "російський режим розуміє тільки силу".

"Російський режим розуміє тільки одне: силу і баланс сил. Це те, що Ви добре усвідомили, і для мене це пояснює Ваш вчинок почати голодувати: це спосіб змінити баланс сили, перенести на свою користь і, можливо, повернути його проти своїх переслідувачів", - підкреслив він.

Літтель подякував Сенцову за його боротьбу і нагадав йому, що його боротьба не марна, що він бореться не тільки для України і українців, а "заради жителів усього світу, за їх право жити без російської агресії".

Джонатан Літтель - американсько-французький письменник, лауреат Гонкурівської премії 2006 року.

Український політв'язень голодує вже 84 день.

Російські окупанти засудили Сенцова, який на момент ворожого вторгнення мешкав у Криму, за нібито підготовці до здійснення терактів.

Досі до політв'язня не пустили українського омбудсмена Людмилу Денисову. Попри домовленості між президентами Петром Порошенком і Володимиром Путіним.

 

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович