Персони

03 Червня 2021
Федорко Іван Петрович. ДОСЬЄ
Народився у Бахмачі Чернігівської області 9 серпня 1966 року.

Освіту здобув у Київському технікумі залізничного транспорту (1985). Потім в 1993 - закінчив Харківський інститут інженерів транспорту (сьогодні - Український державний університет залізничного транспорту), спеціальність «інженер-експлуатаційник»

Трудовий шлях почав ще в технікумі. Працював на станції рідного Бахмача спочатку стрілочником, потім черговим парку. Кар'єру продовжив в 1986 році на станції «Дубов'язівка» Сумської області, куди влаштувався спочатку черговим по станції, а до 1988 року дослужився до першої керівної посади - став начальником станції. 

У 1988 році переходить на станцію «Конотоп», де працює заступником начальника станції до 1992 року. У 1993 році Іван Федорко переходить в Конотопську дирекцію «Південно-Західної залізниці», де проходить шлях від диспетчера відділу поїздних перевезень, заступника начальника відділу перевезень до начальника відділу вантажної і комерційної роботи, начальника відділу перевезень, першого заступника начальника дирекції. В кінці стає в.о. начальника пасажирського сектора Конотопської дирекції Південно-Західної залізниці. 

З 2001 року Іван Федорко працює на Одеській залізниці, де керує відділом перевезень Одеської дирекції залізничних перевезень, потім його призначають першим заступником начальника дирекції.

Протягом 10 років, з 2005 до 2015 року Іван Федорко працює на «Південно-Західної залізниці». Спочатку приходить туди на посаду начальника галузевої служби перевезень, а згодом стає першим заступником начальника дороги

З квітня 2015 року Іван Федорко - заступник Генерального директора «Укрзалізниці». В цей же період він також є виконуючим обов'язки начальника Придніпровської залізниці - з липня 2015 по лютий 2016 року. Також в лютому 2016 року Федорко стає директором з вантажних перевезень і логістики ПАТ «Укрзалізниця». 

У період з липня 2016 по травень 2021 року Іван Федорко працював в приватних компаніях. У червні 2021-го міністр інфраструктури Олександр Кубрак призначив Івана Федорко штатним радником з питань розвитку та реформування «Укрзалізниці» 

Сім’я

Іван Федорко одружений, у нього є доросла дочка 

Що кажуть про призначення

За даними джерела «РБК-Україна», Федорко призначений на посаду радника з питань реформування та модернізації «Укрзалізниці». «В першу чергу важливий більш ніж 30-річний досвід роботи і керівництва двома найбільш завантаженими залізницями - Придніпровської та Південно-Західної. Найближчим часом Кубрак очікує від Федорко базового бачення реформ, також планується, що радник координуватиме свою діяльність з майбутнім главою УЗ і новим правлінням, яке повинно з'явитися в компанії найближчим часом», - розповів співрозмовник агентства.

«Федорко вважають представником "старої школи професіоналів", який зможе повернути УЗ знову на рейки прибутковості і ефективної роботи», - додає він.

Нагороди 

У Івана Федорко є державні нагороди та відзнаки. Зокрема, він є почесним працівником транспорту України, почесним залізничником, має почесну грамоту Кабінету Міністрів України, звання Заслужений працівник транспорту України. Федорко кандидат економічних наук, його дисертація присвячена розвитку залізничного транспорту України в умовах євроінтеграції. Він також член-кореспондент Транспортної академії наук України.

Нові досьє

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA

Від Техасу до Вайомінгу: українець Сергій Тронь відкриває новий дата-центр у США