Персони

23 Грудня 2018
Митрополит Епіфаній. 10 фактів із життя
Найголовніше - про предстоятеля Православної Церкви України

1. 39 років. Епіфаній (Сергій Думенко) народився в селі Вовкове Іванівського району Одещини. Дитячі роки пройшли в селі Стара Жадова Сторожинецького району Чернівецької області. 

2. Епіфаній вивчав філософію в Афінах та богослов'я у Києві. Свою церковну кар’єру він розпочав на Рівненщині. У 2003 році він захистив кандидатську дисертацію на тему "Формування церковно-канонічних збірників у Донікейський період та їх характеристика" та отримав вчений ступінь кандидата богословських наук.

3. Його знання грецької мови може бути суттєвим плюсом у стосунках з Константинополем. В одному зі своїх інтерв'ю Епіфаній казав, що на дозвіллі займається перекладами. Зокрема, він перекладає українською мовою праці святих отців.

4. У 2003-2005 роках Епіфаній був секретарем ще одного вихідця з Буковини, нині покійного митрополита Рівненського і Острозького Данила. Данило неодноразово зустрічався з патріархом Константинопольським Варфоломієм і був серед головних учасників переговорів по визнанню УПЦ КП світовим православ’ям.

5. Кар’єра Епіфанія почала розвиватися десять років тому. 5 січня 2008 року він був призначений секретарем патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. А вже 30 травня 2008 року Епіфаній став керуючим справами Київської Патріархії.

6. 28 червня 2013 року Епіфаній став митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Білоцерківським. Саме цю посаду він обіймав до свого обрання предстоятелем Автокефальної Помісної Православної Церкви України. Також Епіфанія обрали тоді намісником та місцеблюстителем патріарха Філарета на випадок його смерті чи хвороби.

7. У науковому доробку митрополита Епіфанія понад 50 наукових публікацій, зокрема кілька монографій з православного богослів’я. Епіфаній є також активним громадським діячем, який бере участь у багатьох наукових і просвітницьких заходах.

8. Епіфаній є давнім прихильником створення Української помісної церкви. Ще у жовтні 2013 року він заявив: "Рано чи пізно, але народ України матиме свою Помісну православну церкву, як має державу, президента, уряд, військо, гімн, герб, прапор. Це неминуче".

9. Також у жовтні 2013 року Епіфаній вказував, що після обрання президентом Віктора Януковича "всі насторожилися", і проросійські сили пішли в наступ. Одним з проявів цього наступу стали пропозиції зняти з реєстрації Київський патріархат

10. 15 грудня 2018 року на Об’єднавчому соборі Епіфанія обрали першим предстоятелем Автокефальної Помісної Православної Церкви України.  

Юрій Корогодський, “Еспресо”

Нові досьє

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA

Від Техасу до Вайомінгу: українець Сергій Тронь відкриває новий дата-центр у США

Nykyta Izmaylov

Ізмайлов Никита. ДОСЬЄ

Арестович Олексій. ДОСЬЄ

Rudenko Serhii. PROFILE

Руденко Сергій. ДОСЬЄ

Сергій Руденко: Путін хотів від Зеленського лише капітуляції. Але він прорахувався

Oleksandr Svishchov: biznesmen, filantrop, osoba publiczna, prezes ukraińskiej Federacji Piłki Wodnej

Реклама

Партнери