Персони

23 Грудня 2018
Митрополит Епіфаній. 10 фактів із життя
Найголовніше - про предстоятеля Православної Церкви України

1. 39 років. Епіфаній (Сергій Думенко) народився в селі Вовкове Іванівського району Одещини. Дитячі роки пройшли в селі Стара Жадова Сторожинецького району Чернівецької області. 

2. Епіфаній вивчав філософію в Афінах та богослов'я у Києві. Свою церковну кар’єру він розпочав на Рівненщині. У 2003 році він захистив кандидатську дисертацію на тему "Формування церковно-канонічних збірників у Донікейський період та їх характеристика" та отримав вчений ступінь кандидата богословських наук.

3. Його знання грецької мови може бути суттєвим плюсом у стосунках з Константинополем. В одному зі своїх інтерв'ю Епіфаній казав, що на дозвіллі займається перекладами. Зокрема, він перекладає українською мовою праці святих отців.

4. У 2003-2005 роках Епіфаній був секретарем ще одного вихідця з Буковини, нині покійного митрополита Рівненського і Острозького Данила. Данило неодноразово зустрічався з патріархом Константинопольським Варфоломієм і був серед головних учасників переговорів по визнанню УПЦ КП світовим православ’ям.

5. Кар’єра Епіфанія почала розвиватися десять років тому. 5 січня 2008 року він був призначений секретарем патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. А вже 30 травня 2008 року Епіфаній став керуючим справами Київської Патріархії.

6. 28 червня 2013 року Епіфаній став митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Білоцерківським. Саме цю посаду він обіймав до свого обрання предстоятелем Автокефальної Помісної Православної Церкви України. Також Епіфанія обрали тоді намісником та місцеблюстителем патріарха Філарета на випадок його смерті чи хвороби.

7. У науковому доробку митрополита Епіфанія понад 50 наукових публікацій, зокрема кілька монографій з православного богослів’я. Епіфаній є також активним громадським діячем, який бере участь у багатьох наукових і просвітницьких заходах.

8. Епіфаній є давнім прихильником створення Української помісної церкви. Ще у жовтні 2013 року він заявив: "Рано чи пізно, але народ України матиме свою Помісну православну церкву, як має державу, президента, уряд, військо, гімн, герб, прапор. Це неминуче".

9. Також у жовтні 2013 року Епіфаній вказував, що після обрання президентом Віктора Януковича "всі насторожилися", і проросійські сили пішли в наступ. Одним з проявів цього наступу стали пропозиції зняти з реєстрації Київський патріархат

10. 15 грудня 2018 року на Об’єднавчому соборі Епіфанія обрали першим предстоятелем Автокефальної Помісної Православної Церкви України.  

Юрій Корогодський, “Еспресо”

Нові досьє

Яніна Соколова: За років п’ять я подумаю над президентством

Сергій Гайдай: Черновецький мені пропонував за рік понад $ 1 000 000

Іван Марчук: Я не знаю радості, любові, я не маю втіхи у житті тут, в Україні

Юрчишин Ярослав. ДОСЬЄ

Шаптала Наталія. ДОСЬЄ

Іллєнко Пилип. ДОСЬЄ

Чумак Віктор. ДОСЬЄ

Шуфрич Нестор. 10 фактів із життя

Дегрик Олена. ДОСЬЄ

Гончарук Олексій. ДОСЬЄ

Реклама

Партнери