Персони

02 Лютого 2020
Брагар Євген. ДОСЬЄ
Народний депутат від “Слуги народу”

За півроку своєї роботи у парламенті 25-річний Євген Брагар нічим особливим не відзначився. Колишній аспірант Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка - заступник голови комітету Верховної Ради з питань свободи слова. За іронією долі саме преса та соціальні мережі за 7 днів дозволили йому стати антигероєм. А точніше - до цього доклався сам Брагар своєю недолугою поведінкою.

Біографія

Народився 30 травня 1994 року Києві. Закінчив історичний факультет Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка. Був аспірантом. Вивчав новітню історію лівих рухів у Алжирі.

Зеленський

На президентських виборах 2019 року був довіреною особою Володимира Зеленського у Вінницькій області (ОВК № 13).

На дочасних парламентських виборах 2019 року обраний до Верховної Ради за списком партії “Слуга народу” (№ 76). За квотою своєї фракції отримав посаду заступника парламентського комітету з питань свободи слова (голова - Нестор Шуфрич).

Матеріальний стан

Відповідно до декларації за 2018 рік, Брагар володіє квартирою у Києві (50,8 кв.м). До обрання у парламент мав стипендію в 53 тис. 251грн на рік. Тримає у готівці 55 тис. грн.

Рада

Є автором і співавтором 13 законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді.

Керівник груп з міжпарламентських зв’язків з Алжиром та В’єтнамом. З вересня 2019 року є членом міжфракційного об’єднання “Рівні можливості”.  Заступник члена Постійної делегації у Парламентському вимірі Центральноєвропейської ініціативи.

Як вказано в автобіографії, володіє російською, англійською, французькою та польською мовами. 

Сім'я

Неодружений. Дітей немає.

Скандали

Захист російських серіалів в Україні

У січні 2020 року публічно виступив на захист російських серіалів в Україні. Євген Брагар офіційно подав заяву до поліції на волонтерку Анастасію Конфедерат, у якої виник конфлікт з водіями автобусу через російський серіал. "Заяву подано щодо висловлювань Настьонко Конфедерат про те, що російська мова не повинна лунати в Україні. Дане висловлювання є дискримінацією за мовною ознакою", - написав він на своїй сторінці у Facebook. Реакція соцмереж не забарилася - користувачі назвали Брагара ватником "яйцелопом" (через зворотнє фото у Facebook). Перед цим Євгеній Брагар направив депутатський запит до фірми перевізника Winew, у якому закликав "припинити будь-які утиски" водія рейсу, на якому стався конфлікт, і не звільняти його.

При цьому нардеп від "Слуги народу" зізнався, що різко негативно ставиться до закону "Про функціонування української мови як державної".

“Продай собаку, заплати за газ”

31 січня 2020 року в ефірі одного із телеканалів, Євген Брагар, відповідаючи на запитання пенсіонерки з смт.Аджамка, у який спосіб їй при маленькій пенсії платити за газ, він відповів: "Продайте собаку". Після цього народний депутат став героєм численних фотожаб та мемів.Пізніше Брагар вибачився за свої висловлювання, пославшись на недосвідченість у політиці. Різко негативно відреагували на заяву Євгена і його колеги по фракції.

Нові досьє

Ігнатенко Олександр

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich