Персони

27 Червня 2018
Активісти подали до суду на Порошенка через призначення Жебрівського
Вони вимагають позбавити Жебрівського посади аудитора НАБУ шляхом скасування відповідного указу президента через відсутність досвіду роботи у правоохоронних чи судових органах за кордоном або в міжнародних організаціях.

Центр протидії коруцпції, Transparency International Україна та Автомайдан подали до суду на Президента України Петра Порошенка через призначення екс-голови Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро України. 

Про це повідомили у Центрі протидії корупції.

Призначення оскаржено в Касаційному адміністративному суді у складі Верховного суду України. 

Призначення оскаржено в Касаційному адміністративному суді у складі Верховного суду України. Активісти вимагають позбавити Жебрівського посади аудитора НАБУ шляхом скасування указу президента.

Причина - відсутність у Жебрівського досвіду роботи у правоохоронних чи судових органах за кордоном або в міжнародних організаціях, як того вимагає закон.

Згідно зі статтею 26 закону «Про Національне антикорупційне бюро», аудитор НАБУ повинен мати досвід роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном чи в міжнародних організаціях. Жебрівський, згідно з його офіційною біографією, такого досвіду роботи не має, і згодом сам підтвердив це журналістам, йдеться у повідомленні ЦПК.

"Незаконне призначення на посаду аудитора НАБУ Жебрівського ставить під сумнів весь результат аудиту. Повноваження такого аудитора можна легко оскаржити в суді, а разом з цим - і весь висновок аудиту", - заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. У свою чергу виконавчий директор українського представництва Transparency International Ярослав Юрчишин наголосив: "Президент не скористався можливістю призначити за своєю квотою в комісію авторитетного міжнародного фахівця з досвідом проведення аудиту правоохоронного органу. Прикро, але це його право і його вибір. Однак, ми наполягаємо на тому, щоб вимоги закону були дотримані і всі члени комісії відповідали прописаним критеріям".

Як повідомляло "Досьє", 13 червня президент України Петро Порошенко звільнив Жебрівського з посади голови Донецької ОДА, яку той обіймав з 11 червня 2015 року, та нагородив орденом князя Ярослава Мудрого.

19 червня Порошенко призначив Жебрівського на посаду аудитора НАБУ.

Нові досьє

Гончарук Олексій. ДОСЬЄ

Шевцов Євген Олександрович. ДОСЬЄ

Завітневич Олександр. ДОСЬЄ

Данилюк Олександр. ДОСЬЄ

Богдан Андрій. ДОСЬЄ

Зеленський: В Україні легалізують азартні ігри у 5-зіркових готелях

Хто керуватиме новою Радою. Досьє на керівництво парламенту

Білозір Лариса. ДОСЬЄ

Бухарєв Владислав. ДОСЬЄ

Шефір Сергій. ДОСЬЄ

Реклама

Партнери