Персони

08 Січня 2018
Ахметов Ринат. 10 фактів із життя
Найголовніше – про колишнього “короля Донбасу”

1. 51 рік. Народився у селищі “Октябрський” Донецька у бідній родині. Батько – шахтар. Мати – продавець.

2. Дружина - Лілія Смирнова (1965 р.н.). Двоє синів - Дамір (1988 р.н.) і Алмір (1997 р.н.).

3. У школі займався боксом. Як говорить сам Ахметов, в дитинстві йому пророкували майбутнє професійного боксера. Провів 52 бої, в 47 - здобув перемоги, три роки поспіль вигравав першість України серед спортсменів "Спартака".

4. Свої перші гроші Ахметов заробив з Ахатем (Олександром) Брагиним (Алік Грек), який жив поруч на сусідній вулиці. Брагін мав дуже серйозний вплив на Донбасі.

5. На початку 90-х років Ахметов став одним із засновників компанії АРС, яка займалася вугіллям і коксом. Назва нібито розшифровується так: "Алік, Ринат, Самсон" (Алік - Ахать Брагін, Ринат - Ринат Ахметов, Самсон - Яків Богданов, який загинув у квітні 1995 року). Після того, як у 1995 році висадили у повітря Ахатя Брагіна перебрав частину його бізнесу, в тому числі – і футбольний клуб “Шахтар”. 

6. У 2001 році після відставки з посади прем'єр-міністра Віктор Ющенко почав вести активні переговори про можливе об'єднання зусиль з представниками донецької фінансово-політичної групи, одним з лідерів який виступав Ринат Ахметов. Однак цьому союзу так і не судилося відбутися. Кажуть, завадив цьому тодішній глава Адміністрації президента Віктор Медведчук.

7. У червні 2005 року в.о. начальника Головного управління по боротьбі з оргзлочинністю МВС Сергій Корнич заявив, що Ринат Ахметов є керівником організованого злочинного угруповання. Через місяць він спростував свої слова, підкресливши, що робити такі заяви має право тільки міністр внутрішніх справ або Генеральний прокурор. "Але за родом моєї діяльності в мене зібралося достатньо підстав це стверджувати", - підкреслив він.

8. 18 липня 2005 року Департамент карного розшуку МВС України запросив для дачі пояснень Рината Ахметова. Йому було передано письмове повідомлення про необхідність прибути в департамент для дачі пояснень за матеріалами перевірки події, яка сталася в Донецьку. Кажуть, що мова йшла про підозри, що Ахметов був причетний до замаху в кінці 80-х років на Сергія Чернишова на прізвисько "Боцман". У серпні 2005 року МВС провів обшук в компанії "Люкс" Ахметова. В цей час Ринат Леонідович перебував за межами України.

9. На  запитання, чого він боїться, Ринат Ахметов відповів: "По-перше, я не люблю ходити голодним. По-друге - хворіти. А, по-третє, я не хочу вмирати".

10. У 2017 році статок Ахметова оцінений в $ 3.4 млрд (# 359-е місце в світі, за версією Bloomberg).

Теги

Ахметов

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович