Персони

08 Січня 2018
Ахметов Ринат. 10 фактів із життя
Найголовніше – про колишнього “короля Донбасу”

1. 51 рік. Народився у селищі “Октябрський” Донецька у бідній родині. Батько – шахтар. Мати – продавець.

2. Дружина - Лілія Смирнова (1965 р.н.). Двоє синів - Дамір (1988 р.н.) і Алмір (1997 р.н.).

3. У школі займався боксом. Як говорить сам Ахметов, в дитинстві йому пророкували майбутнє професійного боксера. Провів 52 бої, в 47 - здобув перемоги, три роки поспіль вигравав першість України серед спортсменів "Спартака".

4. Свої перші гроші Ахметов заробив з Ахатем (Олександром) Брагиним (Алік Грек), який жив поруч на сусідній вулиці. Брагін мав дуже серйозний вплив на Донбасі.

5. На початку 90-х років Ахметов став одним із засновників компанії АРС, яка займалася вугіллям і коксом. Назва нібито розшифровується так: "Алік, Ринат, Самсон" (Алік - Ахать Брагін, Ринат - Ринат Ахметов, Самсон - Яків Богданов, який загинув у квітні 1995 року). Після того, як у 1995 році висадили у повітря Ахатя Брагіна перебрав частину його бізнесу, в тому числі – і футбольний клуб “Шахтар”. 

6. У 2001 році після відставки з посади прем'єр-міністра Віктор Ющенко почав вести активні переговори про можливе об'єднання зусиль з представниками донецької фінансово-політичної групи, одним з лідерів який виступав Ринат Ахметов. Однак цьому союзу так і не судилося відбутися. Кажуть, завадив цьому тодішній глава Адміністрації президента Віктор Медведчук.

7. У червні 2005 року в.о. начальника Головного управління по боротьбі з оргзлочинністю МВС Сергій Корнич заявив, що Ринат Ахметов є керівником організованого злочинного угруповання. Через місяць він спростував свої слова, підкресливши, що робити такі заяви має право тільки міністр внутрішніх справ або Генеральний прокурор. "Але за родом моєї діяльності в мене зібралося достатньо підстав це стверджувати", - підкреслив він.

8. 18 липня 2005 року Департамент карного розшуку МВС України запросив для дачі пояснень Рината Ахметова. Йому було передано письмове повідомлення про необхідність прибути в департамент для дачі пояснень за матеріалами перевірки події, яка сталася в Донецьку. Кажуть, що мова йшла про підозри, що Ахметов був причетний до замаху в кінці 80-х років на Сергія Чернишова на прізвисько "Боцман". У серпні 2005 року МВС провів обшук в компанії "Люкс" Ахметова. В цей час Ринат Леонідович перебував за межами України.

9. На  запитання, чого він боїться, Ринат Ахметов відповів: "По-перше, я не люблю ходити голодним. По-друге - хворіти. А, по-третє, я не хочу вмирати".

10. У 2017 році статок Ахметова оцінений в $ 3.4 млрд (# 359-е місце в світі, за версією Bloomberg).

Теги

Ахметов

Нові досьє

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA