Персони

13 Листопада 2017
Береза Борислав. 10 фактів із життя
10 фактів із життя народного депутата України Борислава Берези

1. 43 рік. Народився у Києві. За словами самого Берези, три роки (1991-1993) прожив у Ізраїлі. Кажуть про те, що Борислав Юхимович - громадянин Ізраїлю.

2. Після повернення до України працював на книжковому ринку, займався закупівлею книжок, мав невеликий свій бізнес. Про період роботи Борислав Юхимовича з книжниками багато є спогадів і видавців, і його роботодавців. Розповідають різне. Особливо ті, кому Береза залишився винний.

3. У Борислава Берези був досвід телеведучого. На Першому національному він вів програми "Книга.UA" та "Мандри". Був ведучим вечірнього шоу на "Просто радіо".

4. У 1997 році податкова інспекція Дніпровського району столиці видала ідентифікаційний код Бориславу Бляхеру за номером 2719ххххххх. У 2008 році у дублікаті цього ж коду власник вже значився як Борис Бляхер-Береза. Хоча Борислав Юхимович каже, що від народження він був і залишається Березою, а Бляхер – прізвище його тата. Борислав Береза навіть носить з собою копію свідоцтва про народження, де написано, що він – саме Береза (за прізвищем мами), а не Бляхер.

5. У 2000 році Борислав Береза отримав диплом Київського національного економічного університету. Журналіст Володимир Бойко стверджує, що цей диплом – фальшивий і Генеральна прокуратура перевіряє факт ймовірної підробки документів. Вірніше, що відомства Шокіна відкрило кримінальне провадження за фактом підробки документів.

6. З 2012 по 2014 рік працював у компанії "Український прорив". Там він курував програму електронних підручників. Ця компанія через Олега Фурмана, за деякими даними, була афільована із тодішнім міністром освіти Дмитром Табачником.

7. У лютому-грудні 2014 року Береза – спікер "Правого сектора". Речник "ПС" Артем Скоропадський каже, що Борислав Береза долучився до їхньої партії вже після перемоги Євромайдану.

8. Восени 2014 року Борислав Юхимович обраний депутатом Верховної Ради по мажоритарному окрузі № 213 у Києві. Видання КиевVласть стверджує, що виборчу кампанію Берези курував Ігор Шувалов – радник Сергія Льовочкіна. Одначе, за іншими даними, до фінансування Берези був причетний, зокрема, мультимільйонер Володимир Костельман (генеральний директор Fozzy group). У травні 2015 року частково Березу підтримував і УКРОП на чолі з Корбаном.

9. У 2015 році Борислав Береза очолив Партію рішучих громадян. Сам Борислав Юхимович каже, що фінансують ПРГ представники дрібного та середнього бізнесу. Екс-айдарівець Сергій Мельничук каже, що Березу підтримує Сергій Льовочкін. На виборах міського голови Києва у 2015 році Береза посів друге місце, у фіналі програв Віталію Кличку.

10. Борислав Береза одружений. Дружина – Наталія, домогосподарка. Має двох синів та доньку.

 

Нові досьє

Rudenko Serhii. PROFILE

Руденко Сергій. ДОСЬЄ

Сергій Руденко: Путін хотів від Зеленського лише капітуляції. Але він прорахувався

Oleksandr Svishchov: biznesmen, filantrop, osoba publiczna, prezes ukraińskiej Federacji Piłki Wodnej

Свіщов Олександр Юрійович. ДОСЬЄ

Hryhoriy Kozlovskyy: ukraiński biznesmen i aktywna osoba publiczna Dossier

Досьє Григорія Козловського - українського бізнесмена та активного громадського діяча

Щуцький Олександр Геннадійович. ДОСЬЄ

Жоравович Дмитро Олексійович

Ярош - Зеленському: "Лоханувся? Вибачся!"

Реклама

Партнери