Персони

12 Грудня 2017
Курченко Сергій. 10 фактів із життя
Все найголовніше – про “гаманця” Віктора Януковича

1. 32 роки. Народився у Харкові. Має дві вищі освіти. Закінчив Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” (“облік і аудит”) та Національний університет “Юридична академія України імені Ярослава Мудрого” (“правознавство”).

2. Власник групи компаній “Газ України”, медіахолдингу “UMH Group”, президент футбольного клубу “Металіст Харків”, голова наглядової рали в ДК “ВЕТЕК”. Працював “під дахом” сім’ї Януковича.

3. Кандидат юридичних наук. Захистив дисертацію за темою, “Угода постачання природного газу через приєднану мережу”.

4. 2014 року зі статками в $ 266 млн увійшов у сотню найбагатших українців за версією “Нового времени”.  

5. 19 лютого 2014 року втік з України і перебрався до Російської Федерації.

Читайте також: Хто кому брат, кум і сват в українській політиці. Версія 2017 року

6. 20 березня 2014 року ГПУ оголосила підозру Сергію Курченку за у спільному з іншими особами розкраданні майна державного підприємства ПАТ "Укргазвидобування". Тоді ж Курченка було оголошено у розшук.

7. Правоохоронні органи України звинувачують Курченка у незаконному ввезенні на територію держави нафтопродуктів та їхню реалізацію, створення “конвертів”, вчиненні злочинів у банківській сфері etc.

8. У 2016 році стало відомо, що комерційні структури Сергія Курченка почали торгівлею вугіллям на території Луганської області.

9. 5 грудня 2017 року Генеральна прокуратура звинуватила Михайла Саакашвілі у підготовці державного перевороту на гроші Сергія Курченка. За даними ГПУ, останній передав оточенню екс-президента Грузії $ 500 тис. Курченко цю інформацію спростовує.

10. 11 грудня 2017 року Сергій Курченко публічно звинуватив Петра Порошенка у несплаті податків із виплаченої йому суми в $ 400 млн за медіахолдинг UMH. При цьому Курченко обізвав Порошенка «корупційним жиробасом».

Нові досьє

Насіров Роман. 10 фактів із життя

Прокопчук Олександр. 10 фактів із життя

Продан Мирослав. 10 фактів із життя

Гандзюк Катерина. 10 фактів із життя

Карижський Максим. ДОСЬЄ

Вакарчук: "Я готовий принести в жертву творчість"

Остап'юк Юрій. ДОСЬЄ

Маринович Ярослав. ДОСЬЄ

Довбенко Андрій. ДОСЬЄ

Поплавська Марина. 10 фактів із життя

Реклама

Партнери