ГО та партії

25 Вересня 2018
"Президентське" опитування: жоден з кандидатів не отримує 15% голосів
Адміністрація президента

Адміністрація президента

Жоден із претендентів на президентство не набирає і 15% голосів

Перша вісімка лідерів електорального рейтингу з-поміж імовірних претендентів на посаду президента України набирає від 5% до 13% голосів.

Про це свідчить опитування групи "Рейтинг", проведене 10-18 вересня.

За даними соціологів групи, за лідера партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко готові віддати свої голоси 13,2% усіх опитаних.

За шоу-мена Володимира Зеленського готові проголосувати 7,8%.

За чинного президента Петра Порошенка – 6,8%.

За лідера "Громадянської позиції" Анатолія Гриценка – 6,6%.

За представника "Опозиційного блоку" Юрія Бойка зараз проголосували б 5,7%, а за Вадима Рабіновича – 5,4%.

Лідера "Радикальної партії" Олега Ляшка підтримують 5,2%.

За рок-музиканта й соліста гурту "Океан Ельзи" Святослава Вакарчука, якби він балотувався, віддали б голоси 5% усіх опитаних.

Рейтинг інших кандидатів – менше 2,5%.

Не визначилися з вибором 17%, не хочуть брати участі у голосуванні 12,6%.

Соціологи зазначають, що підтримка Тимошенко більш-менш рівномірна в усіх макрорегіонах з акцентом на центр. Зеленського більше підтримують у центрі й на півдні, Порошенка та Гриценка – на заході. А Бойко й Рабінович традиційно мають найкращі показники у південно-східних регіонах.

Рейтинг т.зв. "другого вибору" показує, що теоретично Гриценка, Тимошенко й Зеленського могли б ще підтримати до 5% опитаних за умови, якщо їхній основний фаворит не братиме участі у виборах. Вакарчука за таких умов могли б підтримати ще 4,4% виборців, Рабіновича – 3,8%, Садового – 3,4%, Ляшка – 2,8%.

Антирейтинг політиків надалі очолює чинний президент. За Петра Порошенка за жодних обставин не проголосували б половина виборців.

Олега Ляшка, Юлію Тимошенко, Арсенія Яценюка та Юрій Бойка не підтримали б до чверті опитаних, Вадима Рабіновича й Олега Тягнибока – майже кожен шостий.

При цьому дві третини опитаних переконані, що президентські вибори 2019 року не будуть чесними, лише 16% – протилежної думки. Чверть не змогли сказати.

Найбільше переконані у нечесності майбутніх виборів симпатики Бойка та Рабіновича, а також ті, хто взагалі не має наміру голосувати.

43% опитаних вважають, що президентом має стати кандидат із досвідом керування країно, майже стільки ж – що нова особистість. Запит на "нові обличчя" найвищий у симпатиків Зеленського й Вакарчука, на досвідчених – у симпатиків Порошенка й Тимошенко.

Опитування проведено серед 2500 респондентів старше 18 років методом face-to-face інтерв’ю. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,0%.

 

Нові досьє

Сім’я “Квартал 95”

Снєгирьов: ФСБ РФ вербує українських силовиків через контрабанду з "Л/ДНР"

10 запитань до президента Зеленського

Сивохо Сергій. 10 фактів із життя

Іонушас Сергій. ДОСЬЄ

Звіробій Маруся. 10 фактів із життя

Довгий Станіслав Олексійович. ДОСЬЄ

Брагар Євген. ДОСЬЄ

Ірина Проскуріна представляє свою дебютну книгу "Як стати моделлю в Америці"

Новіков Олександр. ДОСЬЄ

Реклама

Партнери