ГО та партії

25 Вересня 2018
"Президентське" опитування: жоден з кандидатів не отримує 15% голосів
Адміністрація президента

Адміністрація президента

Жоден із претендентів на президентство не набирає і 15% голосів

Перша вісімка лідерів електорального рейтингу з-поміж імовірних претендентів на посаду президента України набирає від 5% до 13% голосів.

Про це свідчить опитування групи "Рейтинг", проведене 10-18 вересня.

За даними соціологів групи, за лідера партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко готові віддати свої голоси 13,2% усіх опитаних.

За шоу-мена Володимира Зеленського готові проголосувати 7,8%.

За чинного президента Петра Порошенка – 6,8%.

За лідера "Громадянської позиції" Анатолія Гриценка – 6,6%.

За представника "Опозиційного блоку" Юрія Бойка зараз проголосували б 5,7%, а за Вадима Рабіновича – 5,4%.

Лідера "Радикальної партії" Олега Ляшка підтримують 5,2%.

За рок-музиканта й соліста гурту "Океан Ельзи" Святослава Вакарчука, якби він балотувався, віддали б голоси 5% усіх опитаних.

Рейтинг інших кандидатів – менше 2,5%.

Не визначилися з вибором 17%, не хочуть брати участі у голосуванні 12,6%.

Соціологи зазначають, що підтримка Тимошенко більш-менш рівномірна в усіх макрорегіонах з акцентом на центр. Зеленського більше підтримують у центрі й на півдні, Порошенка та Гриценка – на заході. А Бойко й Рабінович традиційно мають найкращі показники у південно-східних регіонах.

Рейтинг т.зв. "другого вибору" показує, що теоретично Гриценка, Тимошенко й Зеленського могли б ще підтримати до 5% опитаних за умови, якщо їхній основний фаворит не братиме участі у виборах. Вакарчука за таких умов могли б підтримати ще 4,4% виборців, Рабіновича – 3,8%, Садового – 3,4%, Ляшка – 2,8%.

Антирейтинг політиків надалі очолює чинний президент. За Петра Порошенка за жодних обставин не проголосували б половина виборців.

Олега Ляшка, Юлію Тимошенко, Арсенія Яценюка та Юрій Бойка не підтримали б до чверті опитаних, Вадима Рабіновича й Олега Тягнибока – майже кожен шостий.

При цьому дві третини опитаних переконані, що президентські вибори 2019 року не будуть чесними, лише 16% – протилежної думки. Чверть не змогли сказати.

Найбільше переконані у нечесності майбутніх виборів симпатики Бойка та Рабіновича, а також ті, хто взагалі не має наміру голосувати.

43% опитаних вважають, що президентом має стати кандидат із досвідом керування країно, майже стільки ж – що нова особистість. Запит на "нові обличчя" найвищий у симпатиків Зеленського й Вакарчука, на досвідчених – у симпатиків Порошенка й Тимошенко.

Опитування проведено серед 2500 респондентів старше 18 років методом face-to-face інтерв’ю. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,0%.

 

Нові досьє

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу