Групи впливу

27 Березня 2018
Вже 23 держави оголосили про видворення російських дипломатів. ІНФОГРАФІКА

джерело ілюстрації: twitter.com/dpjankowski

Російських дипломатів вирішили вислати вже 23 держави

Слідом за Великою Британією, за останніми даними, 23 держави оголосили про висилку російських дипломатів у зв'язку зі "справою Скрипаля".

Рішення про видворення російських дипломатів прийняли 16 країн Європейського союзу, а також США, Канада, Албанія, Македонія, Норвегія, Україна та Австралія, пише "Інтерфакс-Україна".

Так, влада ФРН, Франції та Польщі вирішила вислати чотирьох російських дипломатів від кожної країни. Італія, Нідерланди, Данія і Іспанія - по два дипломати. Швеція, Фінляндія, Угорщина, Хорватія та Румунія оголосили, що висилають по одному дипломату. Чехія висилає трьох дипломатів РФ.

У свою чергу Литва вирішила вислати трьох російських дипломатів. Латвія прийняла рішення про висилку другого секретаря російського посольства, а Естонія висилає аташе посольства Російської Федерації з оборони.

Таким чином, із території держав ЄС висилають 33 російських дипломатів.

Адміністрація президента США Дональда Трампа прийняла рішення вислати з країни 60 російських дипломатів і закрити генконсульство РФ у Сіетлі. При цьому представник держдепу Хізер Нойерт наголосила, що 12 осіб є оперативними співробітниками російської розвідки.

Канада також повідомила про висилку чотирьох дипломатів РФ. Також про висилку двох російських дипломатів оголосили у МЗС Албанії, одного - у МЗС Норвегії і ще одного - у МЗС Македонії.

Президент України Петро Порошенко повідомив про видворення 13 російських дипломатів.

Останньою на сьогодні країною, що оголосила про висилку російських дипломатів, стала Австралія. У спільній заяві прем'єр-міністра Австралії Малколма Тернбулла і міністра закордонних справ Джулі Бішоп зазначається, що двоє російських дипломатів, яких планують вислати, є незаявленими співробітниками розвідки.

Разом із дипломатами, іноземні держави заявили цього тижні про виселення лише 116 російських дипломатів. Слід зазначити, що раніше британська влада, що поклала на Росію провину за отруєння в Солсбері екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії, вислала з Великобританії 23 російських дипломатів.

З урахуванням заходів Лондона, з початку розслідування інциденту з отруєнням С.Скрипаля, зарубіжні держави заявили про видворення 139 російських дипломатів.

Влада Ірландії, проте, поки що заявляла лише про намір розглянути можливість висилки російських дипломатів на знак солідарності з Великобританією.

Влада Ісландії не стали висилати дипломатів, однак оголосила дипломатичний бойкот Чемпіонату світу з футболу. Крім того, МЗС країни повідомив, що "весь двосторонній діалог на вищому рівні з Росією на сьогоднішній день припинено".

4 березня в Великій Британії у торговельному центрі в місті Солсбері через взаємодію з невідомою небезпечною речовиною постраждали колишній полковник ГРУ Сергій Скрипаль, який працював на британську розвідку, та його дочка Юлія. Вони досі перебувають у комі. За даними британського слідства, постраждалих отруїли нервовопаралітичною речовиною "Новачок", розробленою в Росії. Росія всі обвинувачення в зв'язку зі "справою Скрипаля" заперечує.  

Нові досьє

Каплін Сергій. 10 фактів із життя

Богомолець Ольга. 10 фактів із життя

Шевченко Олександр. 10 фактів із життя

Тарута Сергій. 10 фактів із життя

Наливайченко Валентин. 10 фактів із життя

Хто кому кум, сват і брат в українській політиці. Версія 2019 року

Митрополит Епіфаній. 10 фактів із життя

Кулагін Олексій Володимирович. ДОСЬЄ

Насіров Роман. 10 фактів із життя

Прокопчук Олександр. 10 фактів із життя

Реклама

Партнери