Групи впливу

23 Вересня 2018
Українські військові кораблі йдуть через Керченську протоку в Азовське море, - ЗМІ
Морський буксир "Корець", джерело фото: mil.in.ua

Морський буксир "Корець", джерело фото: mil.in.ua

Українські військові кораблі йдуть в Азовське море

У четвер, 20 вересня, пошуково-рятувальне судно A500 "Донбас" та морський буксир A830 "Корець" вирушили з походом з Західної військово-морської бази ВМС України в Одесі до Бердянську, де стануть основою новоствореної військово-морської бази українського флоту на Азовському морі.

Про це повідомляє "Український мілітарний портал" з посиланням на власні джерела.

Пошуково-рятувальне судно A500 "Донбас" та морський буксир A830 "Корець" зараз знаходяться безпосередньо перед мостом з півострова Тамань до Криму

Починаючи від переходу поблизу окупованого Севастополя українські кораблі почав супроводжувати патрульний корабель Берегової охорони ФСБ РФ – "Аметист" проекту 22460, згодом до нього долучився ще один не встановлений корабель.

Очікується, що прохід з Чорного у Азовське море відбуватиметься через контрольовану росіянами Керченську протоку. Відповідно до угоди 2003 року Азовське море – це внутрішнє море двох держав, відповідно до чого цивільні та військові судна під прапорами України та РФ можуть безперешкодно заходити через протоку та йти у свої порти.

Цим неодноразово користувалась РФ, а тепер із загостренням ситуації на Азовському морі вирішило скористуватись і командування ВМС ЗС України відповідно до потреб, що виникли.

Судно "Донбас" планується використовувати для посилення інфраструктури флоту на Азовському морі. Так, на ньому можливе розміщення штабу майбутньої бази, місця для проживання військовослужбовців, склади та інші необхідні приміщення, який на сьогодні у даному регіоні немає.

Незважаючи на те, що ще взимку судно планувалося до виведення зі списків ВМС та подальшого списання, через свій незадовільний технічний стан, командування вітчизняного флоту знайшло досить оригінальний спосіб використання не молодого судна. Враховуючи відсутність будь яких об’єктів ВМС на Азовському морі – рішення перевести його сюди більш ніж правильне.

A500 "Донбас" був збудований на Щецинській судноверфі у Польщі 1969 році, мав назву "ПМ-9". Судна цього підприємства тоді вважалися найвитривалішими, активно застосовувались у бойових походах з початку 1970-х років.

У 2000-х роках судно було переобладнано під корабель управління з демонтуванням незадіяного обладнання плавучої ремонтної майстерні.

20 березня 2014 року корабель був захоплений російськими окупантами. 18 квітня 2014 року переведений до Одеси.

4 вересня 2016 року в 4:40 на кораблі виявлено задимлення одного з бойових постів, яке ліквідовано в 9:24, постраждалих не було, однак, відбулося вигорання частини внутрішніх приміщень.

Морський буксир "Корець" призначений для буксирування і кантування інших суден і плавучих споруд у морі. Побудований на Ярославському суднобудівному заводі (заводський № 403) у 1973 р., увійшов до складу Чорноморського флоту.

20 березня 2014 р. захоплений росiйськими вiйськами. 20 травня 2014 року повернутий ВМС України.

На буксирі “Корець” служить команда тральщика “Черкаси”, який екіпаж був змушений покинути під тиском окупанта.

Згодом озвучувались плани здійснити переобладнання цього морського буксира на мінний тральщик, щодо реалізації поки нічого не відомо.

Нові досьє

Яніна Соколова: За років п’ять я подумаю над президентством

Сергій Гайдай: Черновецький мені пропонував за рік понад $ 1 000 000

Іван Марчук: Я не знаю радості, любові, я не маю втіхи у житті тут, в Україні

Юрчишин Ярослав. ДОСЬЄ

Шаптала Наталія. ДОСЬЄ

Іллєнко Пилип. ДОСЬЄ

Чумак Віктор. ДОСЬЄ

Шуфрич Нестор. 10 фактів із життя

Дегрик Олена. ДОСЬЄ

Гончарук Олексій. ДОСЬЄ

Реклама

Партнери