Групи впливу

27 Вересня 2018
Угорський консул покине Україну через скандал з паспортами, - Клімкін
Павло Клімкін, джерело фото: vesti.ru

Павло Клімкін, джерело фото: vesti.ru

Україна вишле угорського консула найближчим часом, якщо Угорщина сама не зробить цього

Про це заявив глава МЗС України Павло Клімкін після зустрічі з угорським колегою Петером Сійярто на полях Генасамблеї ООН, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

"Я запропонував їм самим відкликати консула. Якщо відповідного рішення найближчим часом не буде, він поїде додому. Це беузумовно", - пообіцяв Клімкін.

За словами міністра, вони з Сійярто не досягли згоди, яким чином тлумачити цей інцидент. Риторика з боку угорського колеги нагадує "російську логіку про націоналістичні настрої в Україні, переслідування угорської громади", - каже Клімкін.

Він підкреслив: Сійярто не хоче сприймати точку зору Києва про те, що власне порушив угорський консул.

"Проблема не тільки у видачі паспортів. Чому Угорщина порушує міжнародне право і українські закони? Якщо вона хоче це робити, відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні відносини, нехай звернеться до нас, якщо ми це дозволимо (видачу паспортів). Але ми це не дозволяємо. Угорські консули інструктують українських громадян, як приховувати свої угорські паспорти, і як маніпулювати з документами на кордоні", - додав Клімкін.

На Закарпатті в місті Берегове консульство Угорщини видавало українцям паспорти і після складання ними присяги на вірність угорській державі наказувало тримати у таємниці факт отримання другого громадянства.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін пообіцяв обговорити з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном на Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку. видачу угорських паспортів громадянам України на Закарпатті.

У Раді пропонують посилення відповідальності за подвійне громадянство.

Голова МЗС Угорщини Петер Сійярто погрожує Україні загальмувати рух до НАТО.

Клімкін заявив, що проблемою є не тільки роздача угорських паспортів, а ще й заклик приховати це.

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович