Групи впливу

27 Серпня 2018
У серпні 2014-го Іловайськ вже не мав стратегічного значення, - Муженко
Віктор Муженко, джерело фото: rian.com.ua

Віктор Муженко, джерело фото: rian.com.ua

У серпні 2014-го Іловайськ вже не мав стратегічного значення

У серпні 2014 року Іловайськ вже не мав для Збройних сил України стратегічного значення та був "одним з тактичних завдань", яке вирішувалось в ході масштабної операції на лінії фронту.

Про це заявив начальник Генштабу Збройних сил України Віктор Муженко в інтерв'ю для документального фільму про події під Іловайськом у 2014 р.

За словами Муженка, у липні Іловайськ "ще мав певний інтерес для нас, як велика вузлова станція і він в наших планах розглядався як один з тактичних епізодів, тактичних завдань, яке вирішувалось в ході всієї операції".

"Операція мала широкий розмах, понад 400 км по фронту. Іловайськ, як населений пункт... якогось стратегічного значення для нас не мав, особливо у серпні місяці, коли ми контролювали Кутейникове... Не було необхідності ставити Іловайськ, як якийсь стратегічний центр, який необхідно було будь-за що взяти", - зазначив начальник Генштабу ЗСУ.

Муженко розповів, що для дій ЗСУ на Іловайському напрямку було створено угрупування з підрозділів, добровольчих батальйонів МВС.

"Від нас тоді було залучено за клопотанням МВС тільки механізовану групу – техніка 51-ї бригади, частково техніка ротно-тактичної групи 17-ї бригади. Потім там ще була збірна (група) з 93-ї бригади, яка підтягувалась рішенням керівника сектору "Б" генерала Хомчака і управління мало здійснюватися ними", - повідомив Муженко.

Він додав, що тоді генерал Хомчак "проявив ініціативу, що хоче виїхати туди і організувати взаємодію".

"Я йому сказав, що там достатньо полковника з вашого штабу, щоб він підтримував цю взаємодію, а ваше завдання - керувати підрозділами у всьому секторі. Він попросився, що буквально виїде організує взаємодію, подивиться, розбереться там в ситуації і повернеться. Так трапилось, що у період 20-21 серпня зав’язались бої за Іловайськ і він там так і залишився. І вже виходив безпосередньо в ніч з 28 на 29 серпня", - додав начальник Генштабу.

14 серпня 2017 року ГПУ опублікувала результати розслідування Іловайської трагедії у серпні 2014 року.

За даними Головної військової прокуратури, лише за 29 серпня 2014 року в Іловайську загинули 366 українських бійців, 429 - отримали поранення різного ступеня тяжкості, ще 300 - потрапили в полон.

Під час Іловайської трагедії переговори про коридор для виведення з оточення українських військових вели начальник Генштабу України Віктор Муженко та заступник Генштабу РФ генерал-полковник Богдановський.

Нові досьє

10 запитань до президента Зеленського

10 фактів із життя Сергія Сивохо

Іонушас Сергій. ДОСЬЄ

Звіробій Маруся. 10 фактів із життя

Довгий Станіслав Олексійович. ДОСЬЄ

Брагар Євген. ДОСЬЄ

Ірина Проскуріна представляє свою дебютну книгу "Як стати моделлю в Америці"

Новіков Олександр. ДОСЬЄ

Чи літав Зеленський до Москви? З'явилися подробиці чартера Зеленського із Оману

Ахтем Сеітаблаєв: Серіал "Свати" - це бізнес на крові

Реклама

Партнери