Групи впливу

16 Січня 2018
Розгляд законопроекту щодо реінтеграції Донбасу продовжать у середу
джерело фото: rbc.ua

джерело фото: rbc.ua

Розгляд законопроекту про відновлення суверенітету над Донбасом продовжать у середу

Верховна Рада продовжить розгляд законопроекту "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях" 17 січня.

Про це повідомив голова парламенту Андрій Парубій, передають "Українські Новини".

"Ми завтра почнемо з поправки №483", - сказав він.

17 січня Раді залишиться розглянути 190 поправок до документа.

У підготовленій до другого читання редакції закону надається згода на рішення президента про використання Збройних сил та інших військових формувань для стримування і відсічі збройної агресії Росії на Донбасі і забезпечення державного суверенітету над окупованими територіями.

Також документ дозволяє завершення антитерористичної операції в зв'язку з початком заходів щодо забезпечення нацбезпеки і оборони, відсічі і стримування російської агресії на Донбасі.

Крім того, проект передбачає створення об'єднаного оперативного штабу Збройних сил замість штабу АТО, а його командувачу дозволяється обмежувати в'їзд/виїзд осіб на окуповану територію.

Документ визначає тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, називає Росію "державою-окупантом", а самопроголошені органи - окупаційною адміністрацією РФ.

Російську окупацію проект визнає незаконною і не створює для РФ ніяких територіальних прав, а видані окупаційною адміністрацією акти - недійсними і такими, що не створюють правових наслідків.

Також на Росію покладається відповідальність за моральну і матеріальну шкоду, завдану Україні, її органам влади, фізичним і юридичним особам.

Комітет також врахував поправку, що факт остаточного виведення і повної відсутності всіх російських збройних формувань на Донбасі встановлюється міністрами оборони і внутрішніх справ шляхом спільного подання президенту, який виключно на цій підставі ухвалює відповідне рішення.

Зокрема, законопроект про відновлення суверенітету над Донбасом визначає території, окуповані РФ.

Нові досьє

Argentem Creek Partners

Argentem Creek Partners

Руденко Евгений

Parimatch (Parimatch LLC)

Parimatch (ТОВ «Паріматч»)

Кацуба Олександр

Denis Gorbunenko

Горбуненко Денис Володимирович

Atayants Oleg Evgenyevich

Атаянц Олег Євгенович