Групи впливу

16 Січня 2018
Розгляд законопроекту щодо реінтеграції Донбасу продовжать у середу
джерело фото: rbc.ua

джерело фото: rbc.ua

Розгляд законопроекту про відновлення суверенітету над Донбасом продовжать у середу

Верховна Рада продовжить розгляд законопроекту "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях" 17 січня.

Про це повідомив голова парламенту Андрій Парубій, передають "Українські Новини".

"Ми завтра почнемо з поправки №483", - сказав він.

17 січня Раді залишиться розглянути 190 поправок до документа.

У підготовленій до другого читання редакції закону надається згода на рішення президента про використання Збройних сил та інших військових формувань для стримування і відсічі збройної агресії Росії на Донбасі і забезпечення державного суверенітету над окупованими територіями.

Також документ дозволяє завершення антитерористичної операції в зв'язку з початком заходів щодо забезпечення нацбезпеки і оборони, відсічі і стримування російської агресії на Донбасі.

Крім того, проект передбачає створення об'єднаного оперативного штабу Збройних сил замість штабу АТО, а його командувачу дозволяється обмежувати в'їзд/виїзд осіб на окуповану територію.

Документ визначає тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, називає Росію "державою-окупантом", а самопроголошені органи - окупаційною адміністрацією РФ.

Російську окупацію проект визнає незаконною і не створює для РФ ніяких територіальних прав, а видані окупаційною адміністрацією акти - недійсними і такими, що не створюють правових наслідків.

Також на Росію покладається відповідальність за моральну і матеріальну шкоду, завдану Україні, її органам влади, фізичним і юридичним особам.

Комітет також врахував поправку, що факт остаточного виведення і повної відсутності всіх російських збройних формувань на Донбасі встановлюється міністрами оборони і внутрішніх справ шляхом спільного подання президенту, який виключно на цій підставі ухвалює відповідне рішення.

Зокрема, законопроект про відновлення суверенітету над Донбасом визначає території, окуповані РФ.

Нові досьє

Вадим Машуров. Все о карьере и бизнесе

Vadim Mashurov. All about career and business

Азовець Кирило Беркаль (Кірт): Війну з Росією ми ніколи не закінчимо, якщо не здобудемо у ній перемогу

Яценко Володимир Анатолійович. ДОСЬЄ

FROM TEXAS TO WYOMING: UKRAINIAN SERHIY TRON OPENS A NEW DATA CENTRE IN THE USA

Від Техасу до Вайомінгу: українець Сергій Тронь відкриває новий дата-центр у США

Nykyta Izmaylov

Ізмайлов Никита. ДОСЬЄ

Арестович Олексій. ДОСЬЄ

Rudenko Serhii. PROFILE

Реклама

Партнери